Review: Manchester United – Southampton FC

73

Na programe bola najvyššia anglická súťaž Premier League, v ktorej sa Manchester United  po prvýkrát v tejto sezóne predstavil na domácom Old Trafforde proti Southamptonu. Diabli dominovali skoro počas celého zápasu a zaistili si pohodlnú výhru 2:0 po dvoch góloch Ibrahimovića.Button - Před zápasem

Manchnester United čakal prvý ligový zápas na domácom ihrisku a všetky oči sa upierali na navrátilca a zároveň najdrahšieho hráča v histórii Pogbu. Manažér pred zápasom avizoval, že Francúz je pripravený hrať, ale možno neodohrá celé stretnutie.

Tento zápas bol zároveň ligovým debutom pre Zlatana Ibrahimovića, Erica Baillyho, Henrikha Mkhitaryana a manažéra Josého Mourinha, ktorí mali možnosť užiť si atmosféru Divadla snov. Prví dvaja menovaní majú miesto v Mourinhovej zostave isté, ale najlepší hráč Bundesligy za minulú sezónu sa zatiaľ neprebojoval do základnej zostavy.

Red Devils v prvom kole porazili Bournemouth na ich ihrisku v pomere 2:1 a diabli boli víťazne naladený na tento zápas. Southampton v prvom kole len remizoval s Watfordom 1:1.Button - První poločas

Prvé minúty boli opatrné a nikto nechcel zbytočne riskovať, ale diabli poháňaný skvelými fanúšikmi ukazovali smer, akým chcú, aby sa zápas uberal, keďže hrali prevažne na polovici súpera a ich hra mala vo väčšine času hlavu a pätu. V prvých 15 minútach zápasu sme boli svedkami iba zranenia a následného striedania Romeua, ktorého nahradil vzrastovo menší Clasie, čo v útočení malo nahrávať Fellainimu a Pogbovi. Ako čas pribúdal, tak aj svätci sa dostávali viac do hry a v 25. minúte sa snažil Long prekonať de Geu z otočky, no trafil iba bočnú sieť. To mal byť signál pre United, aby zvýšili aktivitu a strelili úvodný gól stretnutia. O tri minúty na to sa Ibrahimović dostal do akrobatického zakončenia, ale gól žiaľ nedal. V 33. minúte napriahol kapitán Rooney asi z 20 metrov, no jeho pokus s istotou pokryl brankár súpera. Bola to však iba predzvesť toho, čo sa udialo o pár chvíľ neskôr. Zlatan Ibrahimović skóroval jeho ďalší gól v drese United po krásnom Rooneyho centri a v 36. minúte otvoril skóre stretnutia 1:0. A tak to vyzerá, že na Old Trafforde budeme svedkami gólov aj v prvom polčase, ktoré nám minulú sezónu tak chýbali. Ku koncu prvého polčasu ešte Pogba stihol ukázať svoju kvalitu a techniku, keď sa dokázal preštrikovať cez niekoľko hráčov súpera na malom úseku a nahrať Martialovi na kraj, ktorý mal skvelú pozíciu na center. Do konca polčasu sa už nič neudialo a hráči United si ustrážili jedno gólový náskok, s ktorým odchádzali do šatne.Button - Druhý poločas

Na začiatku druhého dejstva došlo k vzrušeniu na oboch stranách. Zatiaľ čo Southamptonu nebol správne uznaný gól z offsidu, United mali možnosť zvýšiť skóre po faule v 16-tke na Shawa. Loptu si na biely bod položil Zlatan Ibrahimović, ktorý sa v podobných situáciách nemýli a poslal brankára na druhú stranu 2:0. Lepší vstup do druhého polčasu sme si ani nemohli priať. Hráči United pokračovali v doterajšom výkone a v 64. minúte sa dostal do šance po rohovom kope Pogba, no na svoj prvý gól po prestupe si ešte musí počkať. Táto šanca odštartovala 5 minútovku, v ktorej diabli bili svojho súpera v 16-tke a mali šancu za šancou. Žiaľ nikomu sa nepodarilo rozvlniť sieť. V 70. minúte mohol Zlatan skompletizovať svoj hattrick, ale center od Valenciu si zle vypočítal a loptu hlavou netrafil presne. Ak by loptu lepšie trafil, zakončoval by do odkrytej brány súpera. Od tohto momentu až do striedania Mkhitaryana v 76. minúte boli hráči United trochu zatiahnutí k vlastnej 16-tke, ale neprinieslo to nič, čoho by sa de Gea musel obávať. Do konca zápasu mali United zápas pod kontrolou a kráčali tak k druhému víťazstvu v Premier League. V poslednej minúte sa dostal do streleckej príležitosti z hranice 16-tky Pogba, ale na výsledku zápasu sa nič nemenilo a skončil sa výhrou Manchestru United 2:0.Button - Závěr

Mali sme možnosť vidieť dobrý futbal s dobrou organizáciou hry zo strany United. Zápas mal veľa pozitív, medzi ktoré určite patrí debut Pogbu po návrate a hlavne jeho výkon v strede poľa. Ďalej obrana pracovala skvele a svätci sa dostali len k jednej strele na bránu. V útoku boli miestami aj hluché pasáže, ale o šance nebola núdza najmä v druhom polčase. Zápas sa rozhodol dvoma gólmi Zlatana Ibrahimovića a Manchester United tak ukazuje svoju silu. Hráči predviedli skvelý tímový výkon a Pogba trochu vyčnieval svojou hrou, ktorú sme si všetci užili.Button - Sestavy

Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw, Fellaini, Pogba, Mata (Mkhitaryan 75), Rooney (Smalling 89), Martial (Herrera 22), Ibrahimovic.
Nestriedaní hráči: Romero, Schneiderlin, Young, Rashford.

Southampton: Forster, Cedric, Van Dijk, Fonte, Targett, Davis (Austin 67), Romeu (Clasie 11), Hojberg, Tadic, Redmond, Long (Rodriguez 84).

Button - Náš další soupeř

Ďalším súperom Manchestru United v Premier League bude nováčik Hull City, ktorý sa prebojoval do najvyššej anglickej súťaže, no napriek tomu ich nemôžeme odpisovať ešte pred zápasom. Zápas sa odohrá v sobotu 27.8. o 18:30 SEČ na štadióne KCOM Stadium.

zdroj: manutd.com, evysledky.com