05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Proč Mkhitaryan nenastoupil do prvních dvou utkání

Jose Mourinho vysvětlil, proč nebyl Henrikh Mkhitaryan jeho první volba do prvních dvou soutěžních zápasů proti Leicesteru a Bournemouthu.

 Hráč sezóny loňského ročníku Bundesligy se objevil v předsezónních utkáních proti Wiganu, jeho předchozímu klubu Dortmundu a Galatasarayi, přičemž nastoupil na druhý poločas i v zápase proti Evertonu.

Arménský záložník byl v soutěžních zápasech povolán z lavičky v utkání s Leicesterem a podobně tomu bylo i proti Bournemouthu, kdy si zahrál posledních 15 minut. Mourinho vysvětlil svoje rozhodnutí nestavět ho do základní sestavy a opět zdůraznil, jak bude pro United důležitým hráčem v této sezóně.

Vždy máte možnosti. Studoval jsem hru Leicesteru a cítil jsem, že budeme potřebovat rychlost Jesse Lingarda a proti Bournemouthu jsem doufal, že Juan Mata pomůže držet míč při jejich vysokém pressingu. Dokáže najít prostory mezi liniemi pressingu a tím může být velmi užitečný.

Rozhodl jsem se postavit Rooneyho do obou utkání, navíc blízko Zlatana, takže jsem nepostavil Mickiho. Když někteří manažeři koupí hráče, cítí, že musí bránit svoji volbu tím, že ho stále staví do základní sestavy – to já nedělám. Nejdůležitější je tým, a co je pro něj nejlepší.

Myslel jsem, že Lingard a Mata budou lepší volbou do těchto konkrétních zápasů s kluby Premier League, tak jsem se rozhodl. Stále tvrdím stejné, Mkhitaryan je úžasný fotbalista a během sezóny nám ještě hodně pomůže.

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!