U23: United – Leicester City 1:0

Manchester United U23 vstoupil do nového ročníku Premier League 2 vítězstvím nad Leicesterem City U23 1:0 a to díky brance Demetri Mitchella z 87. minuty utkání.

Hostující Leicester nastoupil v poměrně silné sestavě, kdy v základní sestavě nechyběli hráči jako Bartosz Kapustka, Matty James, Ritchie De Laet, Gökhan Inler, Liam Moore nebo Tom Lawrence. A byli to právě hosté, kteří v úvodních osmi minutách hry měli několik střeleckých příležitostí. Inler a James však stříleli vedle, zatímco střelecký pokus Admirala Muskweho zneškodnil brankář Johnstone. Hostující brankář Daniel Iversen musel poprvé zasahovat v 18. minutě utkání, kdy si bez větších problémů poradil se střelou obránce Camerona Borthwick-Jacksona. Kapitán United James Weir sice o pár okamžiků později dopravil míč do sítě, kvůli ofsajdovému postavení Borthwick-Jacksona však branka nemohla být uznána. V závěru prvního poločasu nejprve střílel z přímého kopu nad Lawrence a následně nepřesně hlavičkoval i obránce a bývalý hráč United De Laet.

V úvodu druhého poločasu nejprve Iversen skvěle zasáhl proti střele Joshuy Harropa, zatímco na druhé straně předvedl instinktivní zákrok Johnstone proti střele Liama Moore. Zhruba po hodině hry musel Johnston zasahovat proti tečované a nebezpečné střele Lawrence. Leicester byl lepším týmem a dostával se do dalších střeleckých příležitostí. V 69. minutě pálil nepřesně z voleje Inler a v 80. minutě skvělým zákrokem Johnstone vyrazil střelu Kaira Mitchella. V 87. minutě udeřilo na druhé straně hřiště, po jedné z akcí hostů se k míči dostal Johnstone, na jehož dlouhý výkop si naběhl střídající Demetri Mitchell a skvělým lobem překonal hostujícího brankáře – 1:0.

V samotném závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a Manchester United si tak za vítězství 1:0 připsal do ligové tabulky všechny tři body.