U18: Derby County – United 4:0

Manchesteru United U18 vstup do nového ročníku Under-18 Premier League vůbec nevyšel, když Derby County U18 podlehl na jeho hřišti vysoko 4:0.

Domácí Derby County se dostalo do vedení v 7. minutě utkání, když se po akci Adame Davieho střelecky prosadil Luke Thomas1:0. Domácí byli lepším týmem a po dvou nevyužitých šancích se dokázali znovu střelecky prosadit ve 40. minutě utkání. Po velké chybě hostující obrany navýšil vedení Derby Cameron Cresswell2:0.

Trenér United Nicky Butt poslal o poločase na hřiště Buffonge a Boonena, nicméně na obrazu hry to nebylo příliš znát. V 64. minutě utkání po rychlém protiútoku domácích byl v pokutovém území faulován Tyrelem Warrenem Cresswell a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten prudkou ranou do horního rohu branky proměnil faulovaný Cresswell – 3:0. Mladíci United se do největší šance dostali v 71. minutě utkání, nicméně Indy Boonen nastřelil pouze břevno domácí branky. V 77. minutě po dalším z protiútoků Derby byl v pokutovém území faulován Jahvan Davidson-Miller a rozhodčí opět nařídil pokutový kop. Po tomto zákroku byl navíc vyloučen obránce United Thomas Sang. K pokutovému kopu se opět postavil Cresswell, tentokrát však neuspěl a to když trefil břevno hostující branky. Mladý útočník Derby se ale přeci jen dočkal hattricku. V 86. minutě po centru Davidsona-Millera Creswell hlavou uklidil míč do sítě potřetí – 4:0.

Zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím Derby County v poměru 4:0. Mladíci United budou mít v příštím zápase mít rozhodně co napravovat.