Mourinho po zápase s Bournemouthom

25

José Mourinho vyhlásil, že v hre Manchesteru United videl „pozitívne náznaky“ po víťazstve 3:1 na ihrisku Bournemouthu v úvodnom zápase novej sezóny Premier League.

Čo ma potešilo? Všetko
Tri body, kvalita nášho útočného futbalu, kvalita kontrolovania hry, kvalita v defenzíve – boli sme veľmi kompaktní. Je to zisk troch bodov proti veľmi ťažkému súperovi a nemyslím si, žeby mohol niekto spochybňovať naše víťazstvo.

Matov otvárací gól
Jeden gól dokáže zmeniť obraz hry, keďže na začiatku druhého polčasu sa nás snažili zatlačiť, čo otvorilo voľné priestory v ich formácii. Otvárací gól je vždy dôležitý – neznamená to, že automaticky vyhráte zápas, avšak po psychickej stránke vám to dodá potrebné sebavedomie, aby následne mohol tím predviesť v druhom polčase zlepšený výkon.

Jedna chyba, jeden gól
Je to Premier League a každá chyba je okamžite potrestaná. Keď skórovali, musel som zmeniť obraz našej hry, aby sme nad zápasom získali väčšiu kontrolu. Ak by zaznamenali kontaktný gól na 3:2, v poslednej minúte by sme mali nočnú moru, takže som musel mať toto stretnutie pod kontrolou, avšak pre nás to bola iba dobrá skúsenosť.

Dobré znamenia sú všade
Eric Bailly a Daley Blind zahrali dobre, záložníci sa navzájom chválili. Pri Marouanemu Fellainim som mal vždy pocit, že vo všeobecnosti ho priaznivci červených diablov príliš neobľubovali. Ale keď bude hrať ako dnes, musia ho milovať, pretože pre nás je enormne dôležitý.

Viac na adresu Erica Baillyho
Keď kúpite niekoho ako je on, máte pred sebou vždy otázniky ohľadom adaptácie na úplne odlišné podmienky. Hrať v Španielsku je úplne odlišné v porovnaní s hraním v Anglicku, rovnako ako hrať za Villarreal je iné ako hrať za United. Hrať o umiestnenie na štvrtom, piatom alebo šiestom mieste v tabuľke je odlišné s hraním o titul, avšak Eric ukazuje veľkú osobnosť, čo je neuveriteľné.

Proti Leicesteru bol zranený, ale nikdy nič nepovedal a odohral celých 90 minút. Druhý deň nemohol trénovať a po prvýkrát trénoval s tímom až v sobotu. Kvôli zraneniu netrénoval celý týždeň. Mali sme šťastie, pretože s fyzioterapeutom a kondičným trénerom odviedol úžasnú prácu a nakoniec bol schopný predviesť ďalší vynikajúci výkon.

Byť obklopený organizovaným celkom vám uľahčuje život – mužstvo bolo veľmi pevné a kompaktné. Po svojej pravici mal Valenciu, po jeho ľavici hral Blind a pred ním Marouane a Herrera, ktorí vytvárali predispozície k stabilite. Skutočnosť je však taká, že je silný a ukazuje svoje skvelé vlastnosti.

Pozerať sa smerom dopredu
Som naozaj rád, avšak je to len začiatok. Musíme sa každodenne zlepšovať. Ale vyhrali sme a to je tá najdôležitejšia vec.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Bournemouth-Manchester United
Ďalší článokRooney: Ukážeme toho omnoho viac
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.