Review: AFC Bournemouth vs. Manchester United

62

Manchester United dokázal v prvom kole Premier League zvíťaziť 3:1 na Vitality Stadium nad domácim AFC Bournemouth. Domácim tak vrátil minuloročnú prehru a vstúpil úspešne do boja o nového kráľa Premier League.
Button - Před zápasem   Včerajšími siedmimi zápasmi odštartoval nový ročník anglickej Premier League. Manchester United otvára novú sezónu vonkajším zápasom proti AFC Bournemouth, kde v minulom ročníku zaknihoval prehru 2:1.
   V tíme diablov sa počas leta udialo veľmi veľa vecí. Na post manažéra usadol „The special one“ Jose Mourinho, ktorý priviedol na Old Trafforf mladého a talentovaného stópera E. Baillyho z Villarealu, švédsku megastar Zlatana Ibrahimovica, arménskeho reprezenta H. Mkhitaryana a nakoniec uskutočnil najdrahší prestup v histórii futbalu, keď dotiahol prestup „strateného syna“ Paula Pogbu z Juventusu Turín.
    V tomto stretnutí je mužstvo portugalského manažéra určite favoritom stretnutia. V zápase nebude môcť nastúpiť Smalling i Pogba, ktorý si so sebou priniesol kartový trest z talianskeho pohára. Do duelu nezasiahne ani Jesse Lingard, ktorý si privodil zranenie počas týždňa.
     Otázka ohľadom pozície Bastiana Schweinsteigera v tíme zostáva veľkou neznámou. Podľa môjho by sme si mali v tíme ponechať tohto už bývalého kapitána nemeckej reprezentácie, pretože na svojom poste patrí stále k tomu lepšiemu, čo momentálny futbal ponúka. Podľa médií je však Jose Mourinho iného názoru a Schweinsteiger nebude môcť dodržať svoju trojročnú zmluvu na Old Trafford. V týždni sa mužstvo rozlúčilo s tromi hráčmi, ktorí odišli do Sunderlandu. McNair a Love prestúpili do Sunderlandu na trvalo a Adnan Januzaj odišiel na ročné hosťovanie. Podľa vyjadrení počíta s ním manažér do budúcnosti.
   V zápase možno očakávať prevahu a aktivitu červených diablov, ktorí budú chcieť úspešne vstúpiť do novej sezóny. Jose Mourinho sa jasne vyjadril, že Manchester United určite pomýšľa na víťazstvo v Premier League, takže v takýchto zápasoch by malo byť povinnosťou zvíťaziť, ale v Premier League nie je nič jasné a prekvapenia prichádzajú ako na bežiacom páse.
Button - První poločas    Prvý polčas začal výkopom Manchestru United. V strede obrany Manchestru United nastúpili Daley Blind a nová posila Eric Bailly, ktorý sa v prvom polčase prezentoval výborným výkonom, keď vyhral všetky súboje a bol veľmi pokojný a presný na rozohrávke. Dúfam, že nám v ňom rastie nový Rio Ferdinand. Prekvapením bolo nasadenie do základnej zostavy Juana Matu, ktorý podľa bulváru nepatrí k obľúbencom Mourinha a neustále špekuluje ohľadom jeho predaju. Len na lavičke náhradníkov zostal Mkhitaryan. Prvý náznak príležitosti ponúkol domácim Luke Shaw, ktorý v šestnástke zle spracoval loptu, ale Wilson nedokázal jeho zaváhanie využiť. Nasledujúce minúty boli plné nepresností a bolo vidno, že sa jedná o prvý zápas v sezóne. Na strane červených diablov podporoval ofenzívu červených diablov najmä Valencia, ktorý sa už v prípravných zápasoch prezentoval skvelými výkonmi. Prvú nebezpečnú strelu na bránu Boruca vyslal Martial, ktorý si zľava naviedol loptu do šestnástky, ale obstrelom mieril vedľa. Prvú veľkú šancu „United“ mal kapitán Rooney, ktorý sa dostal po peknej kombinácii Herrera-Valencia-Mata na jedenástke k lopte, ale so slabou strelou po zemi nemal poľský brankár problémy. Domáci sa v prvom polčase prezentovali niekoľkými centrami do šestnástky, ale všetky odvrátili hostia s prehľadom. Či už to bol de Gea alebo najmä Bailly s Fellainim. Prvý gól v sezóne červených diablov strelil španielsky internacionál Juan Mata, ktorý využil dvojitú chybu domáceho kapitána Francisa a nebolo preňho problém do prázdnej bránky otvoriť skóre stretnutia. 0:1 Polčas sa už dohral bez významnejšieho ohrozenia jednej alebo druhej bránky. Červení diabli odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom.
Button - Druhý poločas     Do druhého polčasu nastúpili obidve mužstvá bezo zmien. V prvých minútach druhého polčasu sa Ibrahimovič predviedol vo svojom klasickom prevedení. Po prihrávke od stopérov krásnou pätičkou posunul Rooneyho do jeho druhej vyloženej šance, ale opäť nedokázal prekonať Boruca. O pár minút neskôr sa ocitol Rooney v šestnástke na zemi po drobnom kontakte s domácim Surmanom, ale píšťalka hlavného rozhodcu A. Marinera zostala nemá. V 59. minúte prišiel druhý gólový moment červených diablov. Valencia vyhral bežecký súboj a súboj telo na telo s domácim hráčom, centrom našiel Martiala, ktorého strela z voleja našla na „päťke“ Rooneyho, ktorý hlavičkou zvýšil na rozdiel dvoch gólov. 0:2 V druhom polčase sa niekoľkými dobrými prienikmi prezentoval Martial. Jeden z jeho prienikov skončil faulom domácich pred šestnástkou. K priamemu kopu sa postavil Ibrahimovic. Obstrelil síce múr, ale Boruc predviedol výborný zákrok. O dve minúty neskôr sa „Ibra“ už nemýlil. Prebral prihrávku, pobehol s loptou pár metrov a potom z pravej strane z asi 25 metrov nedal strelou po zemi na zadnú tyčku poľskému brankárovi vôbec žiadnu šancu zasiahnuť. 0:3 Domáci sa nechceli uspokojiť s daným výsledkom, a preto vrhli všetky svoje sily do útoku. Odmenou im bolo zníženie v 69. minúte, keď si nabiehajúci A. Smith prebral loptu v šestnástke a ľavačkou nedal de Geovi možnosť zasiahnuť. Pri tomto góle sa nevyznamenali Shaw a Blind. Shaw najskôr len „stínoval“ nahrávajúceho hráča a následne Blind nezachytil nábeh Smitha, ktorý ľavačkou vymietol šibenicu. 1:3 V ďalšom priebehu druhého polčasu sa snažili hráči Manchestru United hlavne kontrolovať priebeh hry a držali loptu na svojich kopačkách. Domáci mali ešte jednu dobrú šancu v nastavenom čase po rohovom kope, ale de Gea sa vyznamenal výborným reflexom. Zápas sa skončil víťazstvom 3:1 pre Manchester United.

AFC Bournemouth : Boruc – Francis (C), A. Smith, S.Cook, Daniels – L.Cook (81´Gradel), Surman, Arter – King, Wilson (67´Grabban), Ibe (68´Afobe)
LAVIČKA:
Federici, Gosling, Ake, Afobe, Gradel, B.Smith, Grabban

MANCHESTER UNITED: De Gea – Valencia , Bailly, Blind, Shaw – Fellaini, Herrera, Mata (75´Mkhitaryan) – Martial (85´Schneiderlin), Ibrahimovic, Rooney (C) (89´Memphis)
LAVIČKA: Romero, Rojo, Carrick, Schneiderlin, Memphis, Mkhitaryan, Rashford

Button - StatistikaGóly: A. Smith (69´) – Mata (40´), Rooney (59´), Ibrahimovič (64´)

Červené karty: žiadne

Button - Náš další soupeř     V prvom domácom zápase nového ročníka Premier League privítajú červení diabli na Old Trafford Southampton FC, ktorý v prvom kole na domácom štadióne remizoval s Watfordom 1:1. Zápas má svoj výkop v piatok 19.8.2016 o 21 hod. (SEČ).

zdroj: mautd.com, skysports.com