30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Předzápasová tiskovka: Bournemouth

Začíná nám nová sezona a s ní i pravidelné tiskové konference. Manažer mluvil o Januzajovi nebo cílech do sezony. Celý přepis tiskovky si užijte na následujících řádcích.

José, když vezmete v potaz, že máte všechny hráče, jaké jste chtěl, a příprava je za vámi, myslíte si, že jste malý, nebo velký favorit?

Cítíme, že jsme kandidáty na titul. Víme, že kromě nás má tyto ambice asi trojice týmů, možná víc. Ale my nemůžeme mluvit jinak. Chceme bojovat o titul. Na konci sezony možná nebudeme mistry, protože někdo bude lepší než my – pak dobrá, to je fotbal. Ale teď si myslím, že jako Manchester United nemůžeme myslet jinak. Budeme se prát o titul.

FA potvrdila, že Paul Pogba je suspendován pro víkendový zápas. Byl by i tak natolik připraven, když vezmeme v potaz jeho dlouhou dovolenou?

Nehodlám o něm mluvit. Je suspendovaný a já o suspendovaných nebo zraněných hráčích nemluvím. Mluvím o těch, co jsou připraveni hrát. Takže jsem na Paula v posledních dnech zapomněl a v úterý už bude připraven na další zápas.

Nějaká jiná zranění?

Ne, jsme v pohodě.

Bál jste se, když jste Pogbu podepisovali, že Paul nebude moct v neděli hrát? Nás to minimálně překvapilo.

Věděl jsem o té situaci s kartami, ale v té době jsem nevěděl, že namnožené žluté karty způsobí suspendaci. Myslel jsem si, že se to z Itálie přenese do stejné soutěže, což by tady v Anglii byl FA Cup. To jsem nevěděl, takže jsem na to čekal.

Kdy jste to zjistil?

Dva dny zpátky.

Na začátku jste zmínil, že jsou tu, dejme tomu, tři kluby se stejnými ambicemi. Myslíte si, že výběr je takto úzký? Protože mnoho lidí si možná myslí…

(skáče do řeči) Ne, ne, ne, ne. Mnohem víc týmů přemýšlí jako my, ale bojí se to říct. Preferují to neříkat, preferují hrát si se slovy opatrně. To není náš styl, nemyslím si, že tohle je Manchester United. Myslím, že ten musí říct – první kolo, jdeme si pro titul. Se vším respektem pro ostatní. Možná nevyhrajeme. Možná budeme na konci sezony rádi za top 4. Možná, záleží na průběhu sezony. Ale teď, jak k vám mluvím, mluvím i k hráčům, protože vím, že budou vědět, co si tady povídáme, takže nemůžu mluvit jinak.

Mnoho fanoušků bylo posledními sezonami frustrováno. Takže, co můžeme čekat od týmu Josého Mourinha? Jak zmizí frustrace?

Profesionalismem, to je jasné. Nejsme tady pro srandu. Nejsme tady, abychom si užili slunce. Jsme tady proto, abychom pracovali, abychom dali všechno pro klub. A tak by to mělo být. To můžeme slíbit. Ale fotbal je fotbal, nemůžete nic slibovat. Můžete slíbit, že chcete a že budete dělat všechno pro to, abyste dosáhli svých cílů, ale můžu slíbit, že každý fanoušek Manchesteru United po celém světě si může být jistý, že tady v tréninkovém centru pracuje každý velice tvrdě.

Trošku jste zamíchal týmem. McNair s Lovem odcházejí na trvalo, Januzaj odchází na hostování. Proč se vám nehodí do plánů? Jak moc jste blízko k tomu, abyste měl svůj třiadvacetičlenný kádr?

Hodí se mi, je v mých plánech. Proto je na hostování. A proto je na hostování v Premier League. Pokud by nebyl v mých plánech, nestarali bychom se o něj. Nestarali bychom se, kam jde, do jakého klubu, do jaké soutěže, za jakým manažerem. Možná bychom ho poslali třeba do Dortmundu, kde neodehrál jediný zápas. Takže ano, pořád ho chceme, protože si myslíme, že je talentovaným hráčem. Ale tady by neodehrál tolik zápasů, protože máme v týmu Martiala, Mkhitaryana, Matu, Ashleyho Younga nebo Memphise. Nemůžeme být sobečtí, musíme myslet na hráče. V tomto případě musíme dát Adnanovi podmínky, aby se vyvíjel. Aby hrál a hrál dobře. V této zemi ho uvidíme každý víkend, můžeme porovnávat výkony. Je na správném místě s manažerem, který ho má rád.  Takže doufáme, že všechno půjde správně, aby se k nám vrátil.

Mluvíte o sobě jako o kandidátech na titul, takže na sebe dáváte velký tlak. Jak na vás tedy reagují fanoušci, když vás potkají na ulici? Očekávání se totiž v posledních měsících rapidně změnila.

Já je na ulicích nepotkávám, protože jakmile vystrčím nohu z baráku, už jsou za mnou paparazzi, kteří mě nahání každý den, aby udělali stejnou fotku. Jediná změna je vždycky jiné tričko. Je to vždycky ten stejný obrázek – jak přecházím most, jdu z restaurace. Takže ani nemůžu vyjít, protože jsem hned pronásledován. (smích)

Co Bournemouth? Jaká výzva to bude? A také Eddie Howe – trenér, jenž je velmi dobře hodnocený a před pár týdny byl spojován s postem manažera reprezentace.

Stabilitu. Stejní hráči, stejný manažer, rok co rok. Z Championship postoupili společně, od té doby se styl hry nezměnil. Věří nějakému fotbalu, který hrají. Jasně, musí zkoušet a dělají to každou sezonu, že přivedou třeba tři hráče, aby zlepšili tým, ale pořád hrají stejně. Je to finální produkt, dobrý a stabilní tým. Bude to pro nás těžký zápas.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!