Interview: Andy Cole k přestupu Pogby

38
Andy Cole

Legenda Manchesteru United Andy Cole poskytl interview pro manutd.com, jehož předmětem nemohlo být nic jiného, než přestup nejdražšího hráče v historii Paula Pogby.

Jak moc jsi nadšen z přestupu Pogby na Old Trafford?
Soudě podle výkonů Pogby v Juventusu, jsem velmi nadšen. Je světový hráč a všichni jsme rádi, že je zpět.

Co máš na Pogbovi nejradši?
Jeho energii, kterou se prezentuje ve středu pole. Když jste jej sledovali ještě jako mladíka u nás a poté v Juventusu, mohli jste vidět, jak běhá po hřišti nahoru dolů. Hodně branek vytvoří a sám jich také pár vstřelí. Vždycky chce mít míč pod kontrolou.

Je přesně ten typ hráče, kterého jsme v záloze potřebovali?
Bezpochyby a právě díky jeho schopnosti „box to box“. Dnes po trávnících neběhá tolik hráčů, kteří by to dokázali jako on. Jsem zvědav, jak zapadne do týmu. V posledních sezonách bylo očividné, že jsme trpěli na nedostatek kvality ve středu hřiště, na absenci právě takového hráče. Je skvělé jej nyní mít.

Částka, za kterou přišel, je největší vy historii fotbalu, čímž jsme překonali i Real Madrid. Co to o Manchesteru vypovídá?
Očividně na tento přestup neměl Real Madrid dostatek financí, takže můžeme říct, že jsme je v tomto porazili. Důležitým faktorem je také skutečnost, že sám Pogba si vybral Manchester na úkor Realu a to i přesto, že letos Ligu mistrů hrát nebudeme. Sám Pogba se loni dostal do čtvrtfinále, rok předtím pak do finále a tím, že se vzdal tohoto, ukazuje, že myslí na budoucnost u United.

Zpátky k té částce – co si o ni myslíš?
Takový je dneska fotbal. Pokud chcete top hráče, musíte za něj zaplatit. Ve fotbale jsou velké peníze, a když klub řekne, že chce za hráče osmdesát nebo devadesát milionů, musíte je zaplatit. Já jsem jenom rád, že máme hráče světových kvalit a že své nejlepší roky stráví na Old Trafford.

Zmínil jsi, že jsi viděl Pogbu v akademii. Jaké byly tenkrát tvé první dojmy?
Pamatuji si, když jsem jej viděl poprvé, že byl „samá ruka, samá noha“. Tenkrát byl asi ve fázi růstu a jeho nohy dělaly mnohem více, než tělo chtělo, aby dělaly. Ale své schopnosti vybrousil. Hrál v Itálii čtyři roky a vedl si tam skvěle. Všichni o něm v Itálii mluví pouze v dobrém.

José Mourinho tímto přestupem získal všechny čtyři hráče, na které si ukázal. Jsi překvapen rychlostí, jakou to dokázal?
Jsem udiven, že to dokázal. Některé přestupy v posledních letech… nevím, jestli v nich šlo o to, přivést správného hráče ve správný čas. Ale Mourinho sem přišel, ukázal na čtyři hráče a všechny je získal. To mi připomnělo Sira Alexe Fergusona. Ten také získal devět z deseti hráčů, na které si ukázal.

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článok#Pogback – jak probíhal největší přestup v historii
Ďalší článokLingard: Sebevědomí je klíč k úspěchu
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!