04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Slovák Fojtíček posílí akademii Manchesteru United

Slovenský mládežnický fotbalový reprezentační brankář do 17 let Alex Fojtíček přestupuje do Manchesteru United.

Mladý a talentovaný slovenský brankář Alex Fojtíček přestupuje z Tatranu Prešov do Manchesteru United a stane se tak prvním slovenským fotbalistou v tomto anglickém klubu.

Fojtíček už přišel do kontaktu s anglickým fotbalem v prosinci roku 2015, kdy byl na zkoušce v Liverpoolu. Po návratu na Slovensko se ještě jednou vrátil na Britské ostrovy a to když v únoru letošního roku trénoval s týmem Aston Villy. Na jaře pak odešel na zkoušku do Manchesteru United, kde s jeho předvedenými výkony byli spokojeni a rozhodli se talentovanému brankáři nabídnout smlouvu.

„V první řadě bych chtěl jménem PAVLOVIC SPORTS Alexovi poblahopřát. Myslím si, že vývoj hráče, ať už po stránce výkonnostní či osobní, bude na nejbližší období skvěle zabezpečen. Každodenní specializovaný tréninkový proces, stejně tak jako sdílení společných prostor klubu s hráči jako jsou Zlatan Ibrahimović, David de Gea, Wayne Rooney, Henrik Mkhitaryan, Paul Pogba nebo manažer José Mourinho bude pro Alexovu sportovní kariéru obrovským přínosem. Přestup jsme připravovali více než osm měsíců, z toho poslední tři týdny velmi intenzivně. Alex bude působit v týmu do 18 let,“ řekl hráčův agent Svetozár Pavlovič.

Alex Fojtíček
Alex Fojtíček

Zdroj: sport.sk, facebook.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!