28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
josé mourinho
Mediálne správy

José Mourinho na adresu Pogbu

Manažer se vyjádřil k nejdražšímu přestupu v historii Manchesteru United a zhodnotil svou spokojenost s přestupovým obdobím.

José Mourinho je velmi potěšen svou čtvrtou akvizicí a hájí přestupovou částku, která činí 105 miliónů € (110 s případným navýšením).

Líbí se mi na tom vše. Vím, že se o tomto přestupu hodně mluví. Občas se ve fotbale stane, že klub prolomí rekord. Ale tyto věci jsou možné pouze v klubech, jako je Man United.

Když slýchám ostatní manažery, kteří kritizují tuto přestupovou částku, nemyslím si, že mají podobnou zkušenost. Abyste ji měli, musíte působit v nejlepších klubech světa.

Paul je velmi mladý, výborný záložník a také hodně fyzicky zdatný. Navíc je velmi hbitý a má potřebné dovednosti. Má všechno. Teď se jen musí naučit, jak hrát s námi. Vždy říkám, že ve fotbale můžete být skvělý hráč, jako on, ale tým je tým a musíte se naučit hrát  v kolektivu a tým se musí naučit, jak hrát s vámi.

Budeme se snažit z něj dostat to nejlepší, takže když bude potřebovat ochranu, jsem tu, abych ho chránil. Někteří lidé si myslí, že Paul přijede a poprvé, co se dotkne míče, skóruje. Ale já jsem tu, abych ho chránil a poskytl mu nejlepší podmínky pro to, aby se stal tím, kým si myslíme, že se stane. Hráčem Manchesteru United, který zde zanechá odkaz. Jsem tak šťastný.

Na otázku, zdali si myslí, že je Paul Pogba šťastný zpět v Manchesteru United, manažer odpověděl:

Když ho vidím mezi lidmi, se kterými se znovu shledává, nevypadá jako hvězda. Vypadá jako kluk, který se vrátil do své staré školy a potkává se s lidmi, na kterých mu záleží a kteří ho mají velmi rádi. Proto věřim, že za pár dní mu bude připadat, jako kdyby nikdy neodešel.

José Mourinho také vyjádřil svou spokojenost s jeho současným týmem.

Nyní jsem velmi šťastný. Je to poprvé, co pracuji s tolika hráči, protože jsem zvyklý na 20 fotbalistů plus brankáři. V současnosti máme 23 hráčů a navíc brankáře. Přesto jsme se museli rozhodnout někoho poslat na hostování a někoho se pokusit prodat.

Cítím trochu frustraci v těch, které jsem nevybral. Tvrdě pracovali, aby hráli zápasy a nehrají. Ale v září (september) začíná Capital One Cup, Evropská Liga, Budeme hrát 3 zápasy týdně a to zaměstná každého. Moji hráči mají dobrou empatii, takže jsem šťastný.

Mourinho na závěr interview řekl, že je velmi spokojený s prací přestupovém trhu, kterou odvedlo vedení.

Myslím, že tento klub je fantastický. Nemůžu být spokojenější s tím, jak jsme si vedli. Podepsali jsme čtyři hráče, kteří přesně odpovídají našemu profilu – taktickému, tělesnému i osobnostnímu. Je skoro tradice, že týmy podepisují hráče až na konci přestupového období. Nám se to povedlo do konce měsíce, což je neuvěřitelná práce našeho vedení.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!