Mladíci United skončili na turnaji v Holandsku druzí

Mladíci Manchesteru United U19 skončili na mezinárodním mládežnickém turnaji Otten cup 2016 v Holandsku na druhém místě, když ve finále turnaje prohráli s belgickým Anderlechtem Brusel až na pokutové kopy.

Otten Cup je mezinárodní mládežnický turnaj, který organizuje holandský fotbalový klub PSV Eidhoven a zúčastní se jej hráči do 19ti let. Turnaj se pořádá už od roku 1947, nicméně až od roku 1957 se z něj stal turnaj mezinárodní, a je pojmenován po bývalém prezidentovi společnosti Phillips Fransi Ottenovi.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem osm týmů, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Ve skupině A na sebe narazily mládežnické týmy Barcelony, PSG, Anderlechtu Brusel a Red Bull Brasil. Ve skupině B se pak potkaly týmy mladíků z Manchesteru United, PSV Eidhoven, Borussie Mönchengladbach a Chivas Guadalajara. Každé utkání se hrálo 2×30 minut.

PSV Eidhoven – Manchester United 1:0
Hned v prvním utkání turnaje mladíci Manchesteru United nestačili na stejně starý výběr domácího PSV Eidhoven, kterému podlehli 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil v 20. minutě utkání obránce anglického týmu Max Dunne, jenž centr Jaella Hattu srazil do vlastní branky. Velkou šanci na vyrovnání měl Zac Dearnley, ale jeho střelecký pokus zneškodnil brankář Mike van de Meulenhof.

Manchester United – Borussia Mönchengladbach 1:0
V následujícím zápase se mladíci Manchesteru United představili proti německé Borussii Mönchengladbach. Utkání bylo velmi vyhrocené, rozhodčí musel hned pětkrát vytáhnout žlutou kartu. I když byli mladíci německého týmu v zápase aktivnější, do výraznější šance se nedostali. O osudu utkání rozhodl už v 9. minutě záložník United Callum Gribbin, který bez problémů proměnil pokutový kop.

Manchester United – Chivas Guadalajara 1:1
V posledním zápase základní skupiny Manchester United nastoupil proti mládežnickému výběru Chivas Guadalajara z Mexika. I v tomto utkání musel rozhodčí hned pětkrát vytahovat žlutou kartu. Do vedení se dostali v 10. minutě mladíci ze Střední Ameriky a to zásluhou Diega Cortese Padilly. Manchesteru United se podařilo vyrovnat v 52. minutě, kdy se střelecky prosadil Aidy Barlow.

Manchester United tak získal ze tří zápasů celkem čtyři body a postoupil do semifinále turnaje.

Manchester United – FC Barcelona 2:1
V semifinále turnaje nastoupili mladíci Rudých ďáblů proti mladíkům španělské Barcelony. Hráči United svého soupeře dokonale zaskočili a už v 15. minutě se dostali do vedení, když se po akci Angela Gomese střelecky prosadil Zac Dearnley. V 27. minutě navýšil vedení Manchesteru po skvělé individuální akci Callum Gribbin. V druhém poločase museli hráči United dohrávat o jednoho hráče v poli méně a to když byl po faulu vyloučen obránce Tyler Warren. Konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase Seungwoo Lee, který proměnil pokutový kop po faulu Reagana Poole na Jordi Mboula Queralta. Mladíci United tak postoupili do finále turnaje.

Anderlecht – Manchester United 0:0, 8:7 na penalty
Finálový zápas mezi Manchesterem United a Anderlechtem Brusel nabídl skvělou podívanou, plno střeleckých příležitostí i žlutých karet. Těsně před koncem prvního poločasu byl vyloučen hráč belgického týmu Mohamed Loua, který obdržel druhou žlutou kartu. Manchester United v druhém poločase nedokázal přesilovku využít a za bezbrankového stavu zápas dospěl do penaltového rozstřelu. Ten rovněž nabídl zajímavou podívanou a to když se k exekucím museli postavit i samotní brankáři. Zatímco brankář Anderlechtu Svilar svůj pokus proměnil, brankář United Ilias Moutha-Sebtaout selhal. Po vítězství 8:7 v penaltovém rozstřelu se tak mohli z celkového prvenství na turnaji radovat mladíci Anderlechtu Brusel.