Hodnotenie: Manchester United – Leicester City

34

V nedeľu sa konal prvý ostrý zápas, ktorý preveril Manchester United a hneď išlo o trofej. Diabli nastúpili proti úradujúcim majstrom z Leicestru, aby sa pobili o Community Shield. Po skvelom sóle Lingarda a hlavičke novej posily Ibrahimoviča získali Diabli a Mourinho svoju prvú tohtoročnú trofej po výhre 2:1.

De Gea 2015David De Gea – Do prvého gólu nemal absolútne žiadnu prácu, okrem rozohrávky. Prihrávkami vzduchom hľadal prevažne Fellainiho alebo Ibrahimoviča. Proti Vardyho nájazdu toho moc nezmohol, pretože ten si hodil loptu okolo neho a zakončoval do prázdnej brány. V závere zápasu sťahoval vysoké lopty a tým pomáhal ukľudniť hru. 6,9/10

Valencia 2015Antonio Valencia – Valencia tak ako jeho náproti bok na opačnej strane  bol veľmi aktívny smerom dopredu a skoro neustále v pohybe. V druhom polčase mu pribudla starosť v podobe rýchleho Musu, ktorý hral viac z jeho strany, no Valencia ukázal, že aj v 31 rokoch nestratil nič na svojej rýchlosti a výbušnosti. Zaznamenal aj asistenciu na víťazný gól Ibrahimoviča a patril k najlepším hráčom tohto duelu. 7,8/10

eric baillyEric Bailly – Prvý debutant v ostrom zápase sa prezentoval veľmi dobrým výkonom. Za celý zápas cez neho takmer nič neprešlo a okrem pár faulov v okolí 16tky a žltej karty by to bol skvelý výkon. Bailly je rýchly, tvrdý a nebojí sa ísť do sklzu. Vzhľadom na jeho vek a skúsenosti s anglickým futbalom predviedol výborný výkon a zaradil sa k najlepším hráčom stretnutia. 8,5/10 MOTM

Blind 2015Daley Blind – Na Blinda v strede obrany sme si už zvykli. Uvidíme, či dostane dôveru manažéra aj po návrate Smallinga s Jonesom. Blind počas zápasu neurobil žiadnu vážne chybu a tak ako mu je typické pomáhal záložníkom svojou rozohrávkou .Dobre upratal do nebezpečia šancu Vardyho na začiatku zápasu a poradil si aj s rýchlikmi ako Vardy či Musa. Celkovo dnes obrana United pôsobila kompaktne a na tom má zásluhy aj tento často kritizovaný Holanďan. 6,9/10

Shaw 2015Luke Shaw – Luke zaznamenal svoj prvý ostrý štart od nešťastného zranenia z minulej sezóny a od začiatku zápasu sa skvele tlačil dopredu, kde mal veľa priestoru a čo je hlavné dostával tam aj lopty. V obrannej činnosti to mal veľmi ťažké v podobe najlepšieho hráča uplynulej sezóny Ryada Mahreza. Napriek tomu Luke odohral veľmi dobrý zápas a patril medzi najlepších na ihrisku až do doby, kým ho nevystriedal Rojo. 7,1/10

Carrick 2015Michael Carrick – V prvom polčase bol Michael takmer neviditeľný a nemal možnosť predviesť svoje umenie. Carrick samozrejme rozdával prihrávky, ktoré boli presné, ale celkovo nemal zápas moc pod kontrolou ako sme zvyknutí a preto bol v druhom polčase vystriedaný Herrerom. Carrick má rozhodne naviac, čo určite dokáže počas sezóny. 5,4/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Vyhral veľa hlavičkových súbojov a tým vypomáhal obrane Devils. Čo sa týka rozohrávky, tak Fellaini nie je hráč, ktorý by dal presný gólový pas na 20 metrov. Dôkazom čoho bol aj prvý gól hostí. Fellaini skvele zachytil prihrávku smerujúcu na Vardyho, ale vzápätí ho rovno poslal do šance 1 na 1 proti De Geovi. Miestami pôsobil dosť ťarbavo, no v závere zápasu vypomáhal obrane práve svojimi centimetrami. Zlepšenie som si všimol aj v hre rukami resp. lakťami. 4,5/10

Lingard1Jesse Lingard – Jesse sa prezentoval svojim klasickým výkonom – ponúkal sa spoluhráčom, chodil si pre lopty, vyhľadával voľný priestor. Jednoducho jeho pohyb je na veľmi dobrej úrovni a možno aj preto nastúpil od začiatku v tomto dôležitom zápase. Okrem toho však predviedol nádherné sólo od polovice ihriska zakončené gólom. Jesse často vypomáhal aj obrane a celkovo odohral veľmi dobrý zápas. Žiaľ v druhom polčase sa mierne zranil a bol nahradený Matom. 7,3/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Píše sa to neľahko, ale náš kapitán akoby pokračoval v tempe z predchádzajúceho prípravného zápasu a jeho prístup bol miestami príliš laxný. Pokazil niekoľko jednoduchých prihrávok a mal problémy so spracovaním lopty. Rooney sa v tomto zápase hľadal. Aj napriek tomu si pripísal asistenciu a vytvoril pár šancí. Ku koncu polčasu ho vystriedal Schneiderlin. 4,3/10

Martial 2015Anthony Martial – Nás francúzsky klenot akoby potreboval ešte chvíľu na oddych po náročnej sezóne zakončenou Majstrovstvami Európy. Nebol v zápase taký výrazný ako by sa od neho očakávalo. Počas celého zápasu sa nevedel presadiť a nebol až takou hrozbou pre súperovu obranu. Nakoniec sa ho Mourinho rozhodol stiahnuť z ihriska a v druhom polčase ho nahradil Rashford. 5,2/10

zlatan ibrahimovic titulka 2016Zlatan Ibrahimovič – Druhý debutant bol o niečo menej výrazný. Počas zápasu sa zapájal do rozohrávky, ale nedostával sa do vyložených šancí. Jeho prvá veľká šanca prišla v 80. minúte, keď mu Rooney na 5tke naservíroval loptu, no Zlatan ju nedopravil do siete. Jeho čas nastal o pár minút neskôr, keď podobne ako v zápase proti Galatasarayu zužitkoval center z pravej strany od Valenciu a hlavou poslal Diablov do vedenia. 6,9/10

Striedajúci hráči

Herrera 2015Ander Herrera – Ander ničím nevynikol, ale ani nejako extra nesklamal. Odohral si svoje v strede zálohy a veľa toho nabehal. Jeho výkon stúpol po príchode Matu, ktorý mu akoby dodáva istotu. 5,8/10

Mata 2015Juan Mata – Spolu s Rashfordom najvýraznejšie striedanie Mourinha. Mata chcel hrať dopredu a preto bol pár krát tvrdo faulovaný. Vyhľadával uličky medzi hráčmi a aj za to málo času strávených na ihrisku predviedol viac ako Rooney. 6,1/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Vystriedal Shawa a zaradil sa na ľavý okraj obrany. Luke zanechal veľmi dobrý dojem a tak to mal Marcos ťažšie. Nespravil však žiadnu veľkú chybu a v obrane pôsobil isto. Útok nepodporoval v takej miere ako Shaw alebo Valencia. 5,7/10

marcus_rashfordMarcus Rashford – Zaradil sa na ľavý kraj namiesto Martiala a bolo vidieť oživenie ľavej strany. Pokúšal sa o súboje 1 na 1 a následné centre do 16tky. 6,4/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Prišiel na ihrisko s jasnými pokynmi zhustiť stred poľa, vypomáhať obrane a zbierať lopty spred stopérov. Celkom sa mu to darilo a Leicester aj vďaka jeho práci nevyrovnal stav stretnutia. 5,4/10

Henrikh Mkhitaryan (4)Henrikh Mkhitarian – Prišiel na ihrisko v nastavenom čase za striedajúceho Matu a za tak krátky čas nemal čo predviesť. Nehodnotený

Článok je subjektívnym hodnotením autora, s ktorým sa nie každý musí stotožniť. Známky sú priemerom 61 hodnotení, za ktoré Vám ďakujem.

Predchádzajúci článokOficiálne: Pogba smeruje na zdravotnú prehliadku
Ďalší článokReview: Leicester City – Manchester United
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.