09/05/2021

LSC: United – Oldham 1:1, 3:4 pen.

Rezerva Manchesteru United prohrála v semifinále Lancashire Senior Cupu s Oldhamem 3:4 na pokutové kopy poté, co zápas v normální hrací době skončil remízou 1:1.

V úvodu zápasu hraného v Leigh Sports Village byli aktivnější hostující hráči a Darius Osei byl blízko vstřelení branky poté, co jeho střela z přímého kopu šla těsně nad břevno. Brankář United Dean Henderson musel o několik okamžiků později zasahovat proti střelám Carla Winchestera a Marca Kloka. První střelu domácích si připsal Matty Willock, jenže ta byla zblokována a mezi tři tyče se nevešla. V 28. minutě došlo v pokutovém území United ke kolizi mezi Sadiqem El Fitourim a Winchesterem, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

Hostující Oldham nadále pokračovat v aktivní hře a po skvělé akci Oseie se dostal ke střele Klok, nicméně Henderson jeho pokus zákrokem nohama zneškodnil. V 35. minutě se trochu překvapivě dostali do vedení hráči United – po rohovém kopu Seana Gosse vrátil míč do pokutového území Reagan Poole a americký obránce Matthew Olosunde svojí první brankou v dresu Rudých ďáblů otevřel skóre utkání – 1:0. První poločas tak skončil jednogólovým vedením United.

Do druhého poločasu hráči United nevstoupili špatně a mohli brzy navýšit své vedení, Scott McTominay ale neuspěl. V 49. minutě bylo vyrovnáno – Osei centroval a Jake Cassidy hlavičkou překonal brankáře United – 1:1. Mladíci United se následně snažili vzít vedení zpět na svojí stranu. Skotský brankář v brance Odlhamu Chris Kettings však nejprve zneškodnil střelu Redmonda a následně předvedl skvělý reflex proti střele McTominaye po skvělém průniku Axela Tuanzebe. Manchester United i nadále útočil, ale střelecké pokusy McTominaye, Willocka a střídajícího Demi Mitchella skončily vedle.

Zápas tak za stavu 1:1 dospěl k pokutovým kopům. Hned v první sérii neuspěl domácí McTominay, ani hostující Cassidy, jenž po podklouznutí poslal míč nad břevno domácí branky. V následujících třech sériích uspěli domácí Goss, Redmond a Poole, zatímco za hosty své pokusy proměnili Brown, Glackin a Edmundson. V poslední sérii bohužel neuspěl Mitchell, který trefil pouze břevno, a když pak svůj pokus proměnil Kallum Mantack, bylo rozhodnuto o tom, že do finále Lancashire Senior Cupu postoupí Oldham.