24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Reakce Mourinha na porážku s Dortmundem

Jose Mourinho přiznává, že Borussia Dortmund je v pokročilejší fázi přípravy, což je podle něj faktor, který rozhodl první utkání Manchesteru v Číně.

Gonzalo Castro se trefil do sítě United dvakrát, Pierre Emerick Aubameyang proměnil penaltu a Ousmane Dembele přetavil své sólo v parádní gól. Jedinou branku United zaznamenal Henrikh Mkhitaryan po nahrávce Juana Maty.

Mourinho však zdůrazňuje, že výsledek nebyl tak důležitý v tak brzké fázi přípravy a zdůraznil, že hráči Dortmundu šli do utkání s mnohými výhodami.

„Myslím, že v předsezónní přípravě vždy vítězí tým, který je v přípravě dál, než ten druhý. Nikdy nevyhrává nejlepší tým, vždy to je tým, který toho má víc za sebou. Dnes to bylo víc než jasné.

Tým s čtyřmi zápasy za sebou proti týmu s jedním. Tým pracující měsíc proti našim maximálně 15 dnům a to někteří hráči dorazili tři nebo čtyři dny před utkáním. Byl vidět obrovský rozdíl v připravenosti. Samozřejmě nikdo nerad prohrává. Nejsme rádi, ale jsme rádi za dalších 90 minut, které máme v nohách. V takových podmínkách – nepříznivé počasí a tvrdý soupeř, nám tento zápas hodně prospěl.

Každé tour je jiné. Někteří preferují hrát proti slabším týmům a vítězstvími získat sebevědomí. Někdy získáte sebevědomí z kontextu a reality. Jakmile hrajete proti týmu jako je Borussia Dortmund, který má před vámi náskok a samozřejmě jsou jedním z nejlepších týmů v Evropě, je to mnohem těžší. Hráči jsou frustrovaní, protože nikdo nerad prohrává. I když to není problém, nikdo nerad prohrává – i v přátelských utkáních. Ve skutečnosti jsem očekával velmi obtížné utkání.“

Tour se nyní přesunuje do Pekingu, kde se v pondělí střetne Manchester se svými hlučnými sousedy, ale pro Mourinha je stále důležité tvrdě pracovat a poznávat svoji sestavu.

„V tuto chvíli si ještě nevytvářím tým. Mnoho hráčů tu vůbec není. Vytváříme individuální formu a snažíme se dostat tyto hráče do dobré kondice. Nové posily i ostatní hráči mají šanci hrát 45, 70 nebo 90 minut. Je to velmi, velmi důležité a umím si představit, že jim bude chvíli trvat, než se zotaví z tohoto zápasu. V tomto počasí a v této fázi přípravy, to všem individuálně hodně prospělo.“

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!