28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Tour 2016: Čínský deník, 1. den

Letos United po pár letech opět zavítali se svou Tour, už nějakou dobu sponzorovanou společností AON, do Asie. Tento rok je to výhradně do Číny. Co se stalo v prvním dnu? První díl čínského deníku je tady!

91C80980857A4D7F9F7599957609720D

Kontrast mezi předsezonními Tour v Americe a Číně nemůže být výraznější. Ve Spojených státech není moc obvyklé, že by hráče tamní obyvatelé, pro které je fotbal – i přes neskutečný nárůst – pořád za národními sporty, kterými jsou určitě americký fotbal, baseball nebo basketbal, vůbec poznávali, a tak se po městech procházet, jako by se nechumelilo.

To je v Asii těžko viditelný luxus. Hráči Manchesteru United jenom zřídkakdy (jestli vůbec) vyjdou z hotelu, aniž by je nenaháněly davy fanoušků, kteří dychtí po podpisu nebo fotce.

Scény, které byly k vidění ve středu ráno v Hotelu Kerry, jenž se nachází v jedné z městských částí Šanghaje, kde United prožijí svou první část osmidenního pobytu v Číně, znázorňovaly přesně ten okamžik, ve kterém víte, že do města zavítal Manchester United.

Po zdlouhavé a občas mírně trapné tiskové konferenci, kdy musela trojice Wayne Rooney, Ander Herrera a Henrikh Mkhitaryan odpovídat na místy velice podivné otázky, které ovšem byly součástí společného odhalení nového tříletého partnerství s firmou Gulf Oil, se strhla taková mela, že trio hráčů musela ochraňovat ochranka United, aby se z místnosti vůbec dostalo, a to právě kvůli tolik naléhajícím fanouškům a novinářům.

103683993_united-fans-china-large_trans++qVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

Nepovedená tiskovka s Wazzou v hlavní roli

Když jsme psali o pár řádků výše o mírně trapné tiskové konferenci, která předcházela úniku před davem, mysleli jsme to opravdu vážně, některé otázky byly opravdu, s prominutím, strašné. Například Denis Irwin, bývalý levý obránce United, jenž v jejich dresu odehrál 529 zápasů, byl dotázán, zdali někdy před tím viděl Waynea Rooneyho.

Ten, aby mu to nebylo líto, musel třikrát zopakovat, že jeho oblíbené čínské jídlo je Foo Yong. Nejspíš to opakoval proto, že z výrazu dotazujícího viděl, že jeho liverpoolskému přízvuku asi není dvakrát rozumět.

A na konci – jak uvidíte na videu přiloženém níže – Rooney, Herrera i Mkhitaryan byli požádáni, aby se postavili před velký shromážděný dav a řekli “Zaijian“ (nashledanou) přítomným.

Snad jediným světlým momentem konference bylo, když Mkhitaryan vtipně přešel otázku o tom, jak by bylo možné rozvíjet a zlepšit čínský fotbal. Jakmile byla otázka položena, nově příchozí arménský záložník posunul mikrofon před nic netušícího Andera Herreru.

Srdečné pozdravy z Ruska

Není nám sice známo, jestli jsou hráči United seznámeni s aférou, která teď hýbe sportovním Ruskem, a to kvůli dopingu, kvůli kterému nemůžou ruští atleti na letošní olympiádu, ale na palubě letadla Airbus A330, které dopravovalo United do Číny, ruské společnosti Aeroflotu byly na výběr opravdu zajímavé filmové kousky.

Jeden z nich – The Champions: Faster. Higher. Stronger – byl ruský film vydané tento rok o třech obyčejných lidech, kteří se stali vítězi na olympiádě, a byli hrdi na svou zemi, stejně jako ona na ně. Nicméně tomuto filmu se hráči vyhýbali velkým obloukem. Jinak byla k mání spousta filmů s Jamesem Bondem v hlavní roli, a to včetně thrilleru z období studené války Srdečné pozdravy z Ruska.

Problémy s pasy

United mají v Číně nesmírně nabitý program, protože kromě komerčních střetnutí, večeří se sponzory a mediálních povinností je čekají také zápasy s Borussií Dortmund (v pátek v Šanghaji) a Manchesterem City (v Pekingu v pondělí). Moc tedy nepomohlo, když byli Red Devils zdrženi na šanghajském letišti zhruba dvě hodiny, což způsobily problémy na pasové kontrole.

A na konec den 1 shrnutý ve videu:

 

zdroj: Telegraph 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!