24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Manchester United U23 čekají nové výzvy

Rezervní tým Manchesteru United bude v sezoně 2016/2017 nově nastupovat ve dvou soutěžích – Premier League 2 a Premier League International Cup.

u21 premier league

Manchester United, který v minulé sezoně slavil zisk titulu v Premier League U21, nyní bude startovat v soutěži s názvem Premier League 2, kde budou moci nastupovat hráči do 23 let. Konkrétně to znamená, že zde budou moci nastoupit pouze hráči narození po 1. lednu 1993. Každý tým však bude moci do zápasu nasadit brankáře staršího 23 let, stejně tak jako tři další hráče do pole starší 23 let.

Cílem nové soutěže je pozvednout úroveň hry, co se týče fyzické, technické a intenzivní stránky. Hráči by tak měli být lépe připravení na přesun do prvního týmu.

Premier League 2 bude hrát celkem 24 týmů. Dvanáct týmů bude hrát soutěž Division 1 – kromě Manchesteru United zde bude hrát také Arsenal, Chelsea, Derby County, Everton, Leicester City, Liverpool, Manchester City, Reading, Southampton, Sunderland a Tottenham Hotspur. Bude se hrát systémem každý s každým a to jednou doma a jednou venku. Každý tým tak celkem odehraje 22 utkání. Dva nejhorší týmy pak sestoupí do soutěže Division 2.

Tým Manchesteru United U23 vstoupí do nové sezony 15. srpna 2016, kdy na domácím hřišti přivítá tým Leicesteru City U23. Ještě předtím, 2. srpna 2016, však mládežnický tým United čeká semifinále Lancashire Cupu proti Oldhamu.

Rezervní tým Manchesteru United bude poprvé startovat také v evropské soutěži s názvem Premier League International Cup. V sezóně 2016/2017 bude mít soutěž rozšířený počet účastníků, kdy se představí celkem 24 týmů. Polovina, 12 týmů, bude z Anglie (Aston Villa, Chelsea, Derby County, Everton, Leicester City, Liverpool, Manchester United, Middlesbrough, Norwich City, Reading, Sunderland, Swansea City), dalších dvanáct týmů pak bude z Evropy (Athletic Bilbao, Benfica Lisabon, Celtic Glasgow, Dinamo Záhřeb, Feyenoord, Hertha Berlín, FC Porto, PSV Eidhoven, Sparta Praha, Valencia, Villarreal, Wolfsburg).

Týmy budou rozděleny do šesti skupin po čtyřech týmech. V základní skupině bude hrát každý s každým pouze jedno utkání. Do vyřazovací části pak postoupí vítězové skupin + dva nejlepší týmy z druhých míst. Celkem tak postoupí osm týmů. Ty se pak vyřazovacím způsobem utkají o celkového vítěze. Do utkání mohou opět nastoupit pouze hráči do 23 let + brankář starší 23 let a tři hráči do pole starší 23 let.

V sezoně 2015/2016 v Premier League International Cupu triumfovali mladíci Villarrealu, kteří ve finále porazili PSV Eidhoven.

Zdroj: manutd.com, premierleague.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!