02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Z Old Trafford odchází i Fletcher, Dunne a Powell

20letý anglický útočník Ashley Fletcher odchází po vypršení smlouvy z Manchesteru United do West Hamu United, zatímco 18letý irský obránce Jimmy Dunne přestupuje do Burnley a 22letý záložník Nick Powell do Wiganu.

West Ham United zkompletoval přestup Ashleyho Fletchera z Manchesteru United poté, co hráči na Old Trafford vypršela smlouva. 20letý hráč podepsal v novém působišti čtyřletou smlouvu a stal se již čtvrtou posilou Kladivářů pro novou sezonu. Již dříve tým posílili Havard Nordveit, Sofiane Feghouli a Göhkan Töre.

Ashley Fletcher je odchovancem Manchesteru United a v akademii anglického klubu na sebe nejvíce upozornil v sezoně 2013/2014, kdy za tým U18 odehrál 20 utkání, ve kterých vstřelil 13 branek. V dalších sezonách pak Fletcher nastupoval za tým Manchesteru United U21, za který odehrál celkem 17 utkání s bilancí šesti vstřelených branek.

V lednu roku 2016 odešel na hostování do Barnsley, za který odehrál ve všech soutěžích dohromady 27 utkání a na své konto si připsal devět vstřelených branek. Fletcher se dokázal střelecky prosadit i ve finále baráže mezi Barnsley a Millwallem (2:0), které týmu zajistilo postup o ligu výš do Championship.

V listopadu minulého roku pak Fletcher debutoval v reprezentačním týmu Anglie U20 proti stejně starému výběru Francie a i v tomto utkání se mu povedlo skórovat.

Manchester United sice Ashleymu Fletcherovi nabídl prodloužení kontraktu, hráč ale odmítl. Ve West Hamu United by přece jenom měl dostat více herních příležitostí.

„Jsem velmi nadšený, že tady mohu být. West Ham je velký klub a jsem strašně rád, že mohu ve svém rozvoji pokračovat právě v tomto klubu. West Ham je klub, který dává hodně šancí mladým hráčům, a doufám, že i já dostanu příležitost,“ řekl Fletcher pro whufc.com.

18letý irský obránce Jimmy Dunne naopak míří do Burnley, kde podepsal smlouvu na dva roky s opcí na další rok.

Jimmy Dunne od svých deseti let působil ve fotbalové akademii Manchesteru United v Belfastu a na Old Trafford se přesunul v roce 2013, kdy s anglickým celkem podepsal profesionální smlouvu na čtyři roky. V sezoně 2014/2015 hráč nastoupil za tým Manchesteru United U18 pouze ke dvěma utkáním a to kvůli tomu, že po operaci kyčle promarodil skoro celou sezonu. V minulé sezoně už patřil ke klíčovým hráčům základní sestavy týmu U18, za který odehrál celkem 23 utkání. Nyní však zadarmo odchází do týmu Burnley.

„Toto je rozhodně příjemné místo a jsem velmi rád, že se můj přestup dořešil. Manchester United je velký klub, ve kterém jsem působil od svých deseti let, a vděčím mu za to, jaký je ze mne fotbalista a člověk. Bylo to těžké rozhodnutí, na druhou stranu přicházím do dalšího skvělého týmu Premier League. Klub prochází změnami, včetně tréninkového hřiště, takže jsem měl o to lehčí rozhodování. Chci hrát za první tým a šance nastupovat v Premier League a za Burnley je výzva, kterou chci zkusit,“ řekl 190cm vysoký obránce.

Už dříve Manchester United avizoval, že nadále nepočítá se záložníkem Nickem Powellem, kterému v létě na Old Trafford vypršela smlouva. Novým zaměstnavatelem 22letého anglického záložníka bude Wigan Athletics, kde podepsal smlouvu na tři roky.

Powell přišel do Manchesteru United v létě roku 2012, ale během svého čtyřletého působení v United se mu nepodařilo výrazněji prosadit do prvního týmu. V dresu Rudých ďáblů odehrál pouze tři soutěžní zápasy, ve kterých vstřelil jednu branku. Většinou hostoval v týmech Wigan, Leicester City a Hull City.

„Nick je kvalitní hráč. Chtěli jsme jej získat a jsme moc rádi, že se nám to podařilo. V posledních letech se mu příliš nedařilo i kvůli dlouhodobým zraněním, ale věříme mu, protože to je speciální hráč s velkým talentem. Je to stále mladý hráč, který se může zlepšovat, a jsme rádi, že to může být u nás,“ řekl manažer klubu Gary Caldwell.

Zdroj: premierleague.com, whufc.com, burnleyfootballclub.com, wiganlatics.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!