22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Reid a Rothwell odcházejí z United

Manchester United opouští 18letý obránce Tyler Reid a 21letý záložník Joe Rothwell.

18letý pravý obránce Tyler Reid, který působil především v akademii Manchesteru United, míří do Swansea City, kde podepsal tříletou smlouvu. Přestupová částka nebyla zveřejněna. Tyler Reid začínal svojí fotbalovou kariéru v Arsenalu, ale v létě roku 2012 ve 14ti letech přestoupil do Manchesteru United. V posledních sezonách rodák z Lutonu patřil ke klíčovým hráčům akademie Rudých ďáblů. Celkem za tým United U18 odehrál 56 utkání, ve kterých vstřelil tři branky. V týmu U21 pak odehrál celkem čtyři utkání a jednou se mu podařilo skórovat. Nyní bude svůj fotbalový talent rozvíjet ve Swansea City.

„Už se moc těším na nový začátek. Cítím velkou šanci dostat se do prvního týmu Swansea. Sám sebe považuji za rychlého a silného hráče, který rád útočí. Věřím, že mohu nabídnout svoje kvality jak v obraně, tak v útoku. Swansea hraje pěkný a atraktivní fotbal, který mému stylu vyhovuje,“ uvedl Tyler Reid.

Manchester United opouští i 21letý anglický záložník Joe Rothwell, který přestoupil do Oxfordu United hrajícího League One. V novém působišti podepsal smlouvu na dva roky. Joe Rothwell je rodákem a odchovancem Manchesteru United, ve kterém působil od svých šesti let. Tento střední záložník nastupoval za rezervní tým Manchesteru United U21, za který odehrál celkem 41 utkání a na své konto si připsal osm vstřelených branek. V minulém roce hráč hostoval v Blackpoolu, kde se mu příliš nedařilo, a následně také v Barnsley. I toto hostování se příliš nevydařilo a kvůli zranění zde Joe vydržel pouze tři měsíce. Nyní bude pokračovat ve své fotbalové kariéře v Oxfordu United.

„Joe je velmi talentovaný hráč, který má podle nás skvělou budoucnost. Hrál za všechny mládežnické reprezentační výběry Anglie a byl blízko prvnímu týmu United. Může nastupovat v záloze, ale klidně i na pozici podhrotového hráče. Nyní dostane šanci ukázat, co v něm doopravdy je,“ řekl manažer Oxfordu United Michael Appleton, který v minulosti působil v Manchesteru United.

 

Zdroj: manutd.com, oufc.co.uk, swanseacity.net


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!