24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Nishan Burkart další posilou akademie United

Útočník Nishan Burkart je dalším talentovaným hráčem, který míří do akademie Manchesteru United.

nishan-Burkart

Švýcarský mládežnický reprezentant přichází do Manchesteru United z FC Zürich. 16letý hráč je tak další novou akvizicí akademie Manchesteru United, kterou od nové sezony povede jako hlavní trenér Nicky Butt. Burkart minulé léto během Švýcarského poháru nastřílel v sedmi zápasech devět branek a nyní je potěšen, že se stěhuje do země, kde se narodila jeho matka.

„Měly o mě zájem i jiné kluby, ale z Manchesteru United jsem měl nejlepší pocit. Navštívil jsem několik klubů a zhodnotil jsem jejich infrastrukturu. Říkal jsem si, že pokud půjdu do zahraničí, tak jedině do Anglie, do rodné země mé matky,“ uvedl Burkart důvod, proč si vybral právě Manchester United.

Nishan Burkart bude teprve druhým švýcarským hráčem, který bude působit v Manchesteru United. Tím prvním byl obránce Saidy Janko, který do United přišel rovněž z FC Zürich. Janko ale za první tým Rudých ďáblů odehrál pouze jedno utkání (pohárové utkání proti MK Dons v roce 2014) a následně přestoupil do Celticu Glasgow. Burkart moc dobře ví, že prosadit se v United bude velmi těžké.

„Ke všemu přistupuji uvolněně. Pokud to v Manchesteru United nevyjde, věřím, že tréninky na nejvyšší úrovni mi poskytnout skvělý základ pro mojí budoucí fotbalovou kariéru,“ dodal Burkart.

Ještě před Burkartem do akademie Manchesteru United zamířili americký obránce Matthew Olosunde, irský obránce Lee O’Connor nebo holandský útočník Tahith Chong.

Zdroj: Manchester Evening News; sportanews.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!