26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Dvojice mladíků povolána na zápas s Wiganem

V úterý řekl José Mourinho MUTV, že počítá s tím, že do prvního přípravného zápasu s Wiganem zasáhne dvojice mladíků Tyrell Warren a Axel Tuanzebe.

tyrrel warren

Tuanzebe se v minulé sezoně usadil v sestavě mužstva do jednadvaceti let a svými výkony upoutal Louise van Gaala na tolik, že ho dal na lavičku v zápase s Crystal Palace a Bournemouthem. Přestože zranění mírně zpomalilo jeho vývoj, stoper z Konga se vrátil na konci sezony, kdy svěřenci Warrena Joyce ligu vyhráli. Obzvláště v zápase s Chelsea byl Tuanzebe vynikající v roli tzv. holding záložníka.

Warren (na fotce) pro většinu fanoušků není až tak známý, a to proto, že se do základní jedenáctky Warrena Joyce loni dostal jenom jednou – v zápase Lancashire Senior Cupu s Blackpoolem, kdy bylo pozváno několik dalších hráčů z týmu do osmnácti let. Další čtyři účinkování v U21 byly jenom, když střídal, ale v mladších věkových kategoriích získal hodně zkušeností.

V akademii totiž nastupoval pravidelně, nastoupil třiadvacetkrát a dokonce navlekl kapitánskou pásku díky svým vynikajícím výkonům, kdy se ukázal jako klíčový hráč. Ačkoliv byl zpočátku považovaný za pravého obránce, ukázal jeho vyspělost a vůdcovství jako stoper a v remízovém zápase s Manchesterem City byl excelentní.

Další dobrý výkon přišel na evropské scéně v utkání na Leigh Sports Village v UEFA Youth League proti Wolfsburgu. Trenér Nicky Butt ho dokonce označil jako muže zápasu a nebylo se čemu divit. Svým houževnatým výkonem a pečlivým plněním úkolů si vedl náramně. Odehrál pět ze šesti utkání v Evropě, nehrál jenom proti CSKA, kdy byl nevyužitý náhradník.

Narodil se v Manchesteru a odjakživa má v sobě myšlení United. Sedmnáctiletý borec má velký prostor pro rozvoj a Mourinhova ochota urychlovat vývoj hráčů vytváří pro něj a další mladé hráče dobré podmínky. Slova nového manažera naznačují, že cesta do prvního týmu rozhodně není zavřená.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!