18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

United angažují zkušeného skauta

Přestavba Manchesteru United je v plném proudu. Po nových posilách a manažerovi se mění i infrastruktura klubu, kterou posiluje zkušený skaut Tommy Møller Nielsen.

Old Trafford pitch Devilpage

Eric Bailly, Zlatan Ibrahimovic a Henrik Mkhitaryan už jsou potvrzené posily klubu. United se ale chtějí zaměřit také na budoucnost, a proto se rozhodli angažovat Tommyho Møllera Nielsena.

Koho že? Bývalého fotbalistu a následně manažera, který na Old Trafford podepsal smlouvu na tři roky, aby skautoval ty nejlepší mladé fotbalisty na světě.

Dánský skaut má za sebou exotickou štaci, dělal totiž pro mongolský fotbal, který mu dokonce nabídl pozici manažera reprezentace, ale kvůli United ji odmítl.

Dříve působil třeba v Evertonu, zkušenosti má od svého kamaráda Flemminga Berga, který byl skautem v Chelsea.

Hlavní devízou Nielsena bude Skandinávie, ale nebude omezen jen na toto území. Už tento týdne začne pracovat, protože se poletí podívat na zápas kvalifikace o Evropskou ligu mezi Brøndby a Valur Reykjavik.

Poté odletí na olympiádu do Brazílie, kde bude hrát nejen, Hirving Lozano.

„S Manchesterem United mám dobrou dohodu, klub bude dávat více peněz na skauting a celkově rozšířil personál o patnáct lidí, kteří budou pracovat na plný úvazek po celém světě,“ řekl Nielsen pro dánský deník Politiken.

„Jsem trenér a chtěl jsem trénovat, ale tohle je pro mě velmi vzrušující a zajímavá práce, už chci začít. Budu se v práci pohybovat ve velkém fotbale a jsem velmi rád.“

zdroj: sportwitness.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!