02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Chong míří do akademie Manchesteru United

Novým trenérem akademie Manchesteru United se stal Nicky Butt, který by ji rád pozvedl poté, co se minulá sezona mládežnickému výběru United vůbec nepovedla.

Chong

Ještě před jmenováním Nickyho Butta novým trenérem akademie Manchesteru United anglický celek do mládežnického výběru přivedl několik talentovaných mladých fotbalistů – z Belgie přišel záložník Indy Boonen a brankář Ilias Moutha-Sebtaoui, zatímco z USA tým posílil obránce Matt Olosunde.

Ofenzivu akademie Manchesteru United nyní posílí také 16letý holandský mládežnický reprezentant Tahith Chong, který do United přichází z Feyenoordu Rotterdam. Manchester United sice zatím oficiálně příchod Chonga nepotvrdil, samotný hráč už ale prozradil, že jeho novým působištěm bude právě Manchester United. Chong chtěl sice původně zůstat v Holandsku, nakonec ale přeci jenom zvolil pro svojí další kariéru United.

„Původně jsem chtěl zůstat ve Feyenoordu, ale nepřišli za mnou s žádným plánem. Jakmile jsem řekl, že chci odejít, tak sice s plánem přišli, ale to už bylo pozdě. Z Manchesteru United jsem měl mnohem lepší pocit,“ řekl Chong pro Elf Voetbal.

Akademie Manchesteru United v minulé sezoně paběrkovala a to i kvůli přechodu Marcuse Rashforda a Timothy Fosu-Mensaha do týmu U21, respektive prvního týmu Rudých ďáblů, ale i kvůli rozsáhlé marodce. I to mělo za následek, že akademie United prohrála dvanáctkrát v řadě! I z tohoto důvodu z klubu odešel dlouholetý trenér Paul McGuinness. V nové sezoně bude chtít akademie United pomýšlet určitě na lepší výsledky, k čemuž by měl pomoci i právě zmiňovaný Tahith Chong.

Tahith Chong se narodil na karibském ostrově Curaçao, ale když mu bylo deset let, nastoupil do fotbalové akademie Feyenoordu Rotterdam. Chong je útočník, ale může nastupovat také na křídlech nebo v záloze. Tohoto levonohého hráče zdobí především dobrá kopací technika a rychlost.

„Budu začínat v akademii Manchesteru United, ale mohl bych dostat také příležitost v týmu U21. V Manchesteru už jsem několikrát byl a klub na mě udělal velký dojem. Manchester United má pro mladé hráče skvělé podmínky. Do Anglie se mnou půjdou i rodiče a jsem rád, že tam budu mít jejich podporu.“

„Ve Feyenoordu jsme jednali o nové smlouvě, já sám jsem chtěl v klubu zůstat. Jednání se ale táhla příliš dlouho a byla velmi vágní. Očekával jsem od toho víc. Teprve poté jsem šel jednat s Manchesterem United a rozhodl jsem se pro něj. Mnoho lidí si myslí, že je to kvůli penězům, ale rozhodně to tak nebylo. Zvolil jsem si nové sportovní dobrodružství, na které se moc těším.“

Zdroj: mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!