18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Ryan Giggs opouští Manchester United

Ryan Giggs opouští Manchester United, klub, ve kterém působil od svých čtrnácti let. Po 29 letech odchází kvůli touze být manažerem.

Crystal Palace v Manchester United - FA Cup Final

 

Nikdo neodehrál v klubu více zápasů než dvaačtyřicetiletý Giggs a je nejúspěšnějším hráčem historie Manchesteru United.

Slova Ryana Giggse:

„Po dvaceti devíti sezonách v Manchesteru United v roli hráče i asistenta trenéra vím, že vítězství je pevně zavedeno v DNA klubu – stejně jako dávání šanci mladým a hrát útočný a zábavný fotbal. Je zdravé mít velká očekávání, je správné očekávat výhry. Manchester United neočekává a ani si nezaslouží nic jiného.

Od mých čtrnácti let byl klub mým životem, proto je tak těžké z něj odcházet a bylo to tak obrovské rozhodnutí. Tohle rozhodnutí se nerodilo lehce. Vezmu si s sebou tolik výjimečných vzpomínek a životních zkušeností, které mi, doufám, v budoucnu pomůžou.

Každopádně čas se asi naplnil, a i když nevyžaduju ihned se chopit manažerského křesla, chci na něm jednou sedět.

Měl jsem neskutečně štěstí, že jsem mohl pracovat pod dvěma skvělými manažery: zaprvé Sir Alex, se kterým jsem pracovně strávil většinu mého života a učil se od něj. Je to člověk, který podle mě zůstane nejlepším manažerem historie. A donedávna tu byl i Louis van Gaal, jehož životopis hovoří sám za sebe. Znalosti, které od nich mám, jsou neocenitelné.

Chci zopakovat mé poděkovaní všem zaměstnancům Manchesteru United, se kterými jsem roky pracoval. Výsledky na hřišti jsou odrazem toho, jak tvrdě pracují. Nedosáhl bych úspěchů, jaké mám, nebýt obětování a odhodlání těchto lidí při vytváření nejlepšího prostředí pro tým k úspěchu.

Chci pogratulovat Josému Mourinhovi k tomu, že získal místo manažera v největším klubu na světě. Existuje jen hrstka prověřených vítězů na nejvyšším levelu a José do této hrstky bezesporu patří. Vím, že ho fanoušci patřičně přivítají.

Moje poslední poděkování poputuje k fanouškům. Začnu tím, že mi bude chybět, když před vás nebudu vycházet na Old Trafford z tunelu. Je strašně těžké loučit se po dvaceti devíti letech. Miloval jsem každičkou minutu ať už jako hráč nebo trenér. Podporu, kterou jste mi ukazovali, byla fenomenální, děkuji.

Je čas na novou kapitolu a novou výzvu. Jsem nadšený z budoucnosti – měl jsem to nejlepší zaučení do řemesla manažera, jaké kdy kdo mohl mít.“

Díky za všechno, Ryane!

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!