Rojo a Romero ve finále Copa America neuspěli

30

Dva hráči Manchesteru United, Marcos Rojo a Sergio Romero, dnes ve 2:00 středoevropského času odehráli finále Copa America, které ale výběr Argentiny do vítězného konce dotáhnout nedokázal.

Nad síly hráčů v modrobílých dresech byl výběr Chile, který po remíze 0:0 v základní hrací době porazil soupeře až v penaltovém rozstřelu. V tom zvítězili v poměru 4:2 a stali se tak mistry Jižní Ameriky pro rok 2016.

Nejlépe se na dnešní zápas nebude vzpomínat především obránci Marcosu Rojovi, který už ve 43. minutě uviděl červenou kartu po faulu na Arturo Vidala. Vyloučení však výběr Argentiny do oslabení neposlal, protože Chile hrála o deseti hráčích už od osmadvacáté minuty, kdy byl vyloučen Diaz.

V penaltovém rozstřelu pak Romero chytil hned první chilský pokus, ale po tom, co selhal i Messi a Biglia, se začali radovat hráči Chile.

Prohra pro Argentinu znamená již třetí selhání v řadě, přičemž se na úplný vrchol nedostala dlouhých třiadvacet let. Hořkost z porážky pak podtrhlo oznámení Messiho, který se s reprezentační kariérou rozloučil.

Predchádzajúci článokYorke kritizuje Van Gaala za zlé využívanie Rooneyho
Ďalší článokNovinky 28.06.2016
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).