Rashford prekonal Rooneyho rekord v reprezentácii

1

Marcus Rashford sa stal vo štvrtok najmladším hráčom Anglicka na európskom šampionáte, keď prekonal rekord Waynea Rooneyho po zasiahnutí do zápasu z pozície náhradníka pri výhre 2:1 nad Walesom.

wayne rooney sir bobby charlton rekord

Stále ešte mladý útočník Manchestru United zasiahol do zápasu skupiny B v 73. minúte vo veku 18 rokov a 228 dní a je o štyri dni mladší ako bol jeho klubový a reprezentačný kapitán Wayne Rooney, ktorý prvýkrát debutoval na EURE 2004.

Po tom, čo Gareth Bale otvoril skóre zápasu pre Wales, Anglicko si aj tak zabezpečilo zisk dôležitých troch bodov vďaka gólom z druhého polčasu z kopačiek Jamieho Vardyho a Daniela Sturridgea.

V rámci rozhovoru po záverečnom hvizde rozprával Rooney s BBC o pôsobivom výkone Marcusa Rashforda, keďže jeho spoluhráč z Old Trafford prekonal jeho vlastný dlhoročný reprezentačný rekord.

,,Bude mať radosť,“ odvetil. ,,Momentálne som nevidel hráčov, keďže som bol na dopingových testoch a nie v šatni, ale som si istý, že je rád a ja som za neho skutočne šťastný.“

,,Dnes to bolo presne 112 dní od jeho debutu za prvý tím Manchesteru United a momentálne hrá na vrcholovej scéne za Anglicko. Je to skvelý príbeh a my všetci sme z toho veľmi šťastní.“

Po zápase, v ktorom Anglicko muselo doťahovať výsledok a kde sa Wayne prezentoval skvelým výkonom v strede poľa, sa kapitánovi uľavilo, keďže cítil, že tri levy si tento výsledok plne zaslúžili.

,,Myslím si, že v prvom polčase sme si počínali celkom dobre, avšak potrebovali sme posúvať loptu rýchlejšie a svižnejšie,“ povedal. ,,Bohužiaľ sme prehrávali, a tak manažér vykonal v druhom polčase niektoré pozitívne zmeny. Oplatilo sa to pre nás. Myslím si, že sme boli v druhom polčase fantastickí. Posúvali sme si loptu a Walesu sme to značne znepríjemnili.“

,,Držali sme loptu, kontrolovali situáciu a nakoniec zvíťazili. Dnes sme ukázali nezlomný charakter a som si istý, že všetci v šatni budú mať radosť.“

,,Myslím si, že sa poznáme ako skupina hráčov, keďže nie sme len 11-členný tím. V našom mužstve je 23 hráčov, z ktorých môže každý zasiahnuť do diania zápasu. Všetci sme sebavedomí a navzájom si dôverujeme, pretože vieme, že každý z nás odvedie na ihrisku dobrú prácu. Dnes sa ukázalo, aké výborné máme mužstvo s niektorými veľmi zaujímavými hráčmi.“

,,Prezentovali sme sa vynikajúcim výkonom a je to skvelý pocit vyhrať zápas spôsobom, akým sme to urobili my. Vďaka tomuto zápasu sme sa už v podstate kvalifikovali do ďalších bojov šampionátu a tento postup musíme v pondelok spečatiť.“

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokDel Bosque: Prečo je de Gea španielskou brankárskou jednotkou
Ďalší článokRoy Keane: Fellaini je pre fanúšikov obetným baránkom
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.