Mourinhove štatistiky z otváracích zápasov Premier League

10

Jose Mourinho bude obhajovať svoj hrdý rekord v otváracích zápasoch Premier League, keď v auguste nastúpi so svojím novým tímom Manchesterom United proti Bournemouthu na Vitality Stadium.

mourinho_682x400_1007281aBývalý manažér Chelsea nikdy neprehral v úvodnom kole Barclays Premier League. Táto séria sa už natiahla na 7 zápasov a všetko to začalo v roku 2004 porážkou the Reds vo svojom prvom zápase na Stamford Bridge v roli manažéra tohto londýnského klubu. Táto štatistika by bola bezchybná, avšak the Blues v minulej sezóne doma dramaticky zremizovali so Swansea City pomerom 2:2, keďže jeho brankár Thibaut Courtois bol vylúčený v 52. minúte.

2004 – Chelsea 1 United 0
Úspešný štart Mourinha na Stamford bridge začal vďaka gólu Eiðura Guðjohnsena, ktorý prekonal vtedajšieho brankára United Tima Howarda. Keďže United v tej dobe sužovali zranenia, Roy Keane nastúpil na poste stopéra a klub si zo zápasu nepriniesol ani bod, keď Ryan Giggs zahodil dobrú šancu červených diablov.

2005 – Wigan 0 Chelsea 1
Prvý zápas the Latics v Premier League sa skončil smútkom pre domácich po góle Hernána Crespa z nadstaveného času. Wigan trafil brvno vďaka Damienovi Francisovi a všetko nasvedčovalo tomu, žeby výsledok zápasu ešte mohli zvrátiť, kým Crespo neprekonal Mikea Pollitta z tesného uhla a zaznamenal tak víťazný gól.

2006 – Chelsea 3 Manchester City 0
Šampióni pomerne rýchlo prekonali Manchester City vďaka gólom Johna Terryho a Franka Lamparda a po 26. minútach už viedli 2:0. Bernando Corradi bol vylúčený pri svojom debute za celok Stuarta Pearcea a Didier Drogba uzavrel skóre stretnutia svoju povestnou hlavičkou.

2007 – Chelsea 3 Birmingham 2
Porážkou the Midlanders v päť gólovom trháku vytvoril Mourinho nový ligový rekord, keď v domácom prostredí neprehral už 64 zápasov. Claudio Pizarro vyrovnal po góle Mikaela Forssella, ktorý skóroval proti svojmu bývalému klubu, avšak Florent Malouda poslal domácich opäť do vedenia. Olivier Kapo vyrovnal stav stretnutia na 2:2, ale strela Michaela Essiena znamenala víťazstvo pre domácich.

2013 – Chelsea 2 Hull 0
Mourinhov prvý zápas vo svojom druhom pôsobení na čele západných Londýnčanov začal pohodlným víťazstvom nad nováčikom z Hullu. Allan McGregor zneškodnil Lampardovu penaltu, avšak po otváracom góle Oscara zvýšil vedenie the Blues po nádhernom priamom kope, aby upokojil situáciu z prvého polčasu.

2014 – Burnley 1 Chelsea 3
The Blues to s titulom v lige mysleli naozaj vážne a pripomenuli sa veľmi pôsobivým triumfom na Turf Moor. Scott Arfield vsietil prvý gól the Clarets, avšak Diego Costa čoskoro vyrovnal, keďže Cesc Fabregas rozbehol svoju show. André Schürrle poslal hostí do vedenia a obranca Branislav Ivanovic pečatil skóre zápasu.

2015 – Chelsea 2 Swansea 2
Oscarov priamy kop posunul Londýnčanov do vedenia a všetko sa vyvíjalo podľa plánu. Andre Ayew vyrovnal stav stretnutia, avšak vlastný gól Federica Fernándeza okamžite obnovil vedenie the Blues. Po prestávke sa belgický brankár Thibaut Courtois dopustil penaltového zákroku a dostal červenú kartu. Pokutový kop bol premenený Bafetimbim Gomisom a hostia boli radi aj za cenný bod.

Predchádzajúci článokInterview: Eric Bailly
Ďalší článokEURO 2016 report #3
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.