EURO 2016 report #3

138

93
Euro 2016Prinášame Vám druhý všeobecný report z európskeho šampionátu v ktorom si priblížime zápasy v ktorých nastúpia hráči Manchesteru United, či reprezentanti Česka.

15.06.2016

Rusko 1:2 Slovensko
Góly: 1x Glushakov – 1x Weiss 1x Hamšík

Reprezentanti Slovenska dokázali poraziť výber Ruska 2:1 a síce ku koncu zápasu museli odolávať obrovskému tlaku, nakoniec sa im podarilo vybojovať dôležité 3 body, ktoré tak oživili celkové nádeje na postup zo základnej skupiny.

Francúzsko 2:0 Albánsko
Góly: 1 x Griezmann, 1x  Payet

Posledný utorňajší duel bol veľmi vzrušujúci. Možno oveľa viac, akoby niektorí pred zápasom predpokladali. Francúzsko nebolo vo svojej koži a nedarilo sa mu akcie dotiahnuť do úspešného konca. Od začiatku stretnutia nastúpil náš Anthony Marial, no ani jemu to dnes vôbec nešlo a ihneď po polčase bol vystriedaný. Treba ale pochváliť vynikajúci bojovný výkon Albáncov, ktorí súperovi nič nedarovali a dlho to vyzeralo, že aspoň bod získajú. Avšak v 90. minúte si na center Ramiho naskočil Griezmann a Francúzi sa dostali do vedenia. Druhý, poisťujúci gól pridal v úplnom závere Payet. Zaujímavým faktom zostáva, že až do prvého gólu Francúzi nemali strelu na bránku. Ich jediné dva dnešné pokusy medzi tri žrde skončili v sieti. Francúzsko je vďaka víťazstvu prvým istým postupujúcim zo skupiny na tohtoročnom šampionáte.

16.06.2016

Anglicko 2:1 Wales
Góly: Vardy, Sturridge – Bale

Skóre zápasu otvoril z priameho kopu podobne ako proti Slovensku hviezdny záložník Walesu Gareth Bale. Angličania síce mali väčšinu času loptu na svojich kopačkách, ale proti dobre defenzívne hrajúcemu Walesu nedokázali toho vymyslieť. Zmena prišla až v druhom polčase kedy do hry nastúpili útočníci Jamie Vardy a Daniel Sturridge. Tí priniesli oživenie a Albion začal v druhej polovici zápasu vyvíjať na bránu Walesu obrovský tlak. Vyrovnanie prišlo z kopačky útočníka Leicesteru City Vardyho, aby neskôr v posledných minutách zápasu strelil víťazný gól útočník Liverpoolu Sturridge. Celý zápas odohral kapitán Wayne Rooney, ktorý opäť hral na poste stredopoliara a opäť predviedol na tomto poste solídny výkon. V obrane nemohol chýbať Chris Smalling.

Ukrajina 0:2 Severné Írsko
Góly: MCAuley, McGinn

Futbalisti Ukrajiny vo svojom prvom zápase na šampionáte predviedli sympatický výkon, ale druhýkrát už boli jalový a po slabom výkone už nemajú žiadnu šancu postúpiť. Za to na druhej strane Severné Írsko prežilo fantastický večer. Briti otvorili skóre tesne po polčase a výsledok ešte zlepšili v nadstavenom čase. Padd McNair sa dostal do hry až v 93. minúte pri taktickom striedaní. Paradone Severné Írsko dokázalo pridať druhý gól v 96. minúte.

Nemecko 0:0 Poľsko
Góly: –

Zápas Nemecka proti Poľsku sľuboval určite veľmi zaujímavé a napínavé predstavenie aj pre nestranného fanúšika. Avšak nakoniec to až také slávne nebolo. Nemecko nenaplnilo úlohu favorita a skôr sa trápilo. Poľsko malo pár vynikajúcich šancí, ale skvelý Boateng ich dokázal vyriešiť. Nakoniec pravdepodobne zaslúžená remíza. Mrzieť môže len nula v kolónke strelených gólov.