De Gea o přestupových spekulacích

5

Nacházíme se v období, kdy je, kromě informací z Eura, spekulací znovu plný internet i tisk a média píší o všem možném i nemožném. Vypadá to, že ani tohle léto jejich pozornosti neunikne David de Gea, který je opět spojován s přesunem do Španělska. Situace je však oproti loňsku odlišná. David něco podobného jednoznačně odmítá a v rozhovoru o United i obou madridských klubech mimo jiné uvádí, že z Old Trafford odcházet nehodlá.

Upřímně řečeno si osobně myslím, že nyní po příchodu Mourinha se z United odcházet nikomu chtít nebude. Někteří možná ze mužstva vypadnou, jelikož se s nimi nebude počítat a odchod je nemine, což se dozvíme po Euru. Ale ostatní, zdá se, jsou z nového kouče nadšeni a nemají důvod si hledat nové angažmá, protože vše začíná zase nanovo s pozitivními vyhlídkami. Jedním z těchto fotbalistů je de Gea, který je v médiích opět spojován s přesunem do Realu Madrid.

Minulé léto spekulace zesílily, jelikož de Geovi v Manchesteru končila smlouva, a tak tu byla reálná možnost, že by se k Bílému baletu mohl připojit zadarmo. Zejména koncem léta vše vypadalo, že se David s Realem skutečně domluví, jelikož nebyl nasazován do ligových zápasů. Vše ale dopadlo dobře a nakonec se domluvil s United na nové smlouvě a madridští ostrouhali, ačkoliv o de Geu velmi stáli.

Pokud si vzpomínáte, španělský gólman se na tohle téma dlouho nevyjadřoval a prakticky po celé léto nechával fanoušky v nejistotě. Média si tak mohla vesele vytvořit další s nekonečných přestupovou ság, která trvala celé prázdniny. Zda David o odchodu opravdu uvažoval se asi už nikdy nedozvíme, každopádně po podpisu nové smlouvy na Old Trafford mohl de Gea pustit myšlenky na odchod z hlavy a soustředit se na United. Nedávno si dokonce do Realu Madrid rýpl, když prohlásil, že si finále Ligy mistrů zasloužilo více vyhrát Atlético než Bílý balet. Aktuálně je tedy stav takový, že je de Gea na Old Trafford šťastný a nemá důvod jej opouštět. Zájem Realu Madrid přes to trvá dál.

David+de+Gea+Everton+v+Manchester+United+Emirates+mK9_i6HajNql„Já se o spekulace nestarám, takže zůstávám v klidu. Mám před sebou ještě tři roky v Manchesteru United, klubu, který mi dal všechno,“ řekl de Gea ve vysílání sportovního vysílání El Larguero.

„Přišel jsem do United vyhrávat trofeje. Je sice pravdou, že v posledních letech jsme nebyli na úrovni, na které jsme si být zasloužili, ale doufáme, že se změnou trenéra se United znovu vrátí na příčky nejvyšší. Všichni v to doufáme. Sice jsem s ním ani s žádným ze svých spoluhráčů o José Mourinhovi nemluvil, ale myslím si, že jej všichni známe. V Manchesteru United chyběl manažer jako je on. S jeho osobností a vítězným myšlením se můžeme opět zvednout. Jeho příchod byl správným krokem. Aktuálně se však soustředím pouze na Euro a na dění v národním týmu.“

A když byl de Gea, který s United za pět let získal zatím “pouze“ tři trofeje, dotázán, zda není zklamaný z toho, že z jeho přesunu do Realu sešlo, jeho odpověď byla vypovídající.

„Ne. Ve velkém klubu už jsem a ten mi každý den prokazuje spoustu lásky. Jsem United velice vděčný. Jsou obrovským klubem a já tady jsem nad míru spokojený. Nikdo z Realu Madrid mi nevolal.“

De Gea navíc zachovává přízeň svému bývalému klubu a říká, že to mělo být Atletico, které si zasloužilo vyhrát finálovou bitvu Ligy mistrů těchto dvou madridských rivalů.

„Myslím si, že Atletico na své cestě do finále vyřadilo velmi těžké soupeře a pravděpodobně si zasloužilo vítězství více než Real Madrid. Ne snad, že bych kvůli tomu brečel, ale trpěl jsem od samotného začátku. V posledních letech utrpělo Atletico více podobně hořkých porážek, ale oni prostě jen neměli tolik štěstí, kolik by si zasloužili. Ale když budou dál držet pohromadě a věřit si, úspěch musí přijít. Několik let jsem tam strávil, takže vím, jak klub funguje. Je to tým plný bojovníků. V Atleticu mi v mých začátcích dali všechno. Mimo jiné mi umožnili hrát na evropské úrovni, takže je budu navždy nosit v mém srdci.“

Na závěr padla znovu otázka týkající se Realu, kterou chtěl neodbytný reportér z Davida dostal, jak blízko byl k návratu do Madridu.

„Já o ničem takovém nevím. Ani nevím, že by o mě měl Real zájem, takže vlastně ani není o čem přemýšlet. Myslete pouze na to, jaká je přítomnost. Koneckonců se vlastně nic nestalo a to je vše,“ zakončil svůj rozhovor španělský gólman ve službách Manchesteru United.

zdroj: manchestereveningnews.co.ukZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokValdés a Powell končia v klube
Ďalší článokDe Gea poprel bulvárne obvinenia
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!