EURO 2016 report #1

237

Počas európskeho šampionátu vo Francúzsku spestríme naše príspevky všeobecnými informatívnymi súhrnmi zápasov v ktorých nastúpia hráči nášho milovaného Manchesteru United. Rovnako si spoločne priblížime zápasy českej a slovenskej reprezentácie.

10.06.2016

Francúzsko 2:1 Rumunsko
Góly: 1x Giround, 1x Payet – 1x Stancu
(penalta)

V piatkovom úvodnom zápase európskeho šampionátu si dokázali domáci ,,galskí kohúti” poradiť s futbalistami z Rumunska tesným výsledkom 2:1, ale predchádzal tomu náročný priebeh zápasu. Rumunsko sa prezentovalo precíznou taktickou hrou a naopak domáci nenastúpili do tohto otváracieho zápasu šampionátu v najlepšej forme, no nádhernou strelou doslova spasil domácich Dimitri Payet. Anthony Martial naskočil do zápasu z lavičky v 78. minúte, Morgan Schneiderlin do stretnutia nezasiahol. Patrice Evra odohral celý zápas a práve po jeho zákroku bola odpískaná penalta pre hosťujúci tím. Francúzsko nakoniec dokázalo víťazstvo strhnúť na svoju stranu.

11.06.2016

Wales vs. Slovensko
Góly: 1x Bale, 1x Robson-Kanu – 1x Duda

Slovensko vstúpilo do zápasu aktívne a v úvode spálil obrovskú šancu kapitán Marek Hamšík po vynikajúcej individuálnej práci. Po tom sa potvrdilo známe nedáš – dostaneš, keďže z priameho kopu skóroval prvý gól zápasu Gareth Bale. Pri jeho strele zaváhal slovenský brankár Matúš Kozáčik. Následne boli aktívnejší futbalisti Walesu a zmena prišla až v druhom polčase kedy za Slovákov strelil vyrovnávajúci gól, len pár minút po nastúpení do hry Ondrej Duda. Nasledovala výborná pasáž z kopačiek slovenského tímu, ale druhý gól do siete Walesu sa im streliť nepodarilo. Naopak v 81. minúte aj za pomoci športového šťastia strelil víťazný gól Robson-Kanu a tesný náskok 2:1 si jeho tím dokázal postrážiť až do záverečného hvizdu. Slovensko tak svoj prvý zápas na šampionáte prehralo.

Anglicko vs. Rusko
Góly: 1x Dier – 1x Berezutski

V druhom zápase tejto skupiny sa stretli favorizovaní Angličania s Rusmi. Počas celého zápasu boli aktívnejším a futbalovejším tímom hráči Anglicka, ale ich snaha a aktivita neviedla k streleniu vytúženého gólu. Reprezentácia Ruska sa prezentovala taktickou hrou s hlbokou defenzívou, no veľa toho neukázali. Výborný výkon v tomto zápase predviedol kapitán Wayne Rooney, ktorý na poste stredopoliara dirigoval hru, rozdával skvelé prihrávky a dlhé pasy za obranu súpera. Prvý gól zápasu padol až v 73. minúte po priamom kope a skvelej strele Erica Diera. V 78. minúte odišiel z ihriska Rooney, ktorého nahradil Jack Wilshere a Anglicko začalo hrať na udržanie výsledku veľmi skoro a na to nakoniec aj doplatili, kedže v 92. minúte strelil vyrovnávajúci gól Vasili Berezutski. Celý zápas odohral pilier anglickej obrany Chris Smalling, ktorý odohral solídne stretnutie. Angličanov môže táto strata bodov mrzieť, naopak Rusi môžu byť s bodom nadovšetko spokojní.

Príspevok sa bude postupne pravidelne aktualizovať.