28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

De Geova šance zapůsobit na del Bosqueho

David de Gea chce dokázat, že může být brankářskou jedničkou španělského týmu na nadcházejícím EURU 2016, k čemuž mu může dopomoci přátelský zápas s Georgií ve španělském Getafe.

Brankář Manchesteru United byl třikrát po sobě zvolen klubovým Hráčem roku, ale stále nevyhrál interní souboj s Ikerem Casillasem o post hlavního gólmana Vicenta del Bosqueho, i když se objevil už ve třech utkáních v tomto měsíci.

„Je pravděpodobné, že bude De Gea hrát,“ řekl del Bosque na tiskové konferenci před utkáním s Georgií. „Casillas nastoupil proti Jižní Koreji, to je vše, co k tomu mohu říci. Konečné rozhodnutí nemusím dělat teď, rozmyslím se až později.“

Legenda Realu Madrid, Iker Casillas, v současné chvíli působící v Portu, debutoval jako teenager v roce 2000 a doposud odehrál za reprezentaci 167 utkání. Brankář-kapitán však přiznává, že De Gea se už třese na jeho místo.

„De Gea už dávno není jen příslibem do budoucnosti, nyní je silným soupeřem. Je jasné, že všichni věříme, že můžeme hrát. Je tu 23 hráčů, kteří pravidelně nastupují v nejlepších klubech světa a všichni chtějí pomoct národnímu týmu, ale konečné rozhodnutí je otázkou pro del Bosqueho.

Líbí se mi, že i přes můj věk mám stále stejný hlad a nadšení. Možná to jde tak dobře i díky konkurenci De Gey a Sergia Rica.“

Obhájci titulu Mistrů Evropy narazí jako první na tým České republiky a to v pondělí ve francouzském Toulouse.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!