02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia Redaktorské správy

Axel Tuanzebe v reprezentaci Anglie U19

Talentovaný obránce Manchesteru United Axel Tuanzebe dostal pozvánku do reprezentace Anglie U19 k přípravným utkáním proti stejně starému mládežnickému výběru Mexika.

axel_tuanzebe

Mládežnický výběr anglické reprezentace se začátkem června (konkrétně 4. a 6. června) střetne v přípravných zápasech se stejně starou reprezentací Mexika. V nominaci trenéra Aidyho Boothroyda se poprvé objevil také 18letý obránce Manchesteru United Axel Tuanzebe. Naopak kvůli zranění chybí další hráč Manchesteru United Cameron Borthwick-Jackson.

Axel Tuanzebe v právě skončené sezoně odehrál za tým Manchesteru United U21 celkem 11 utkání, další utkání kvůli dlouhodobému zranění nemohl přidat. V jednom zápase se dokonce objevil na lavičce náhradníků prvního týmu Rudých ďáblů. Talentovaný obránce doufá, že půjde ve šlépějích svého spoluhráče Chrise Smallinga, který by neměl chybět v nominaci reprezentace Anglie pro nadcházející evropský šampionát ve Francii.

„Chris je mým velkým vzorem. Hraje na stejné pozici jako já a vidět jej, jak se každý den zlepšuje, mě hodně motivuje. Stal se z něj vůdce týmu. Je pro tým velkým přínosem, stejně tak jako pro reprezentaci. Je to super kluk, s kterým si můžu kdykoliv promluvit,“ řekl Tuanzebe.

Anglickou reprezentaci U19 čeká v polovině července letošního roku v Německu evropský šampionát. V základní skupině se mládežnický výběr Albionu střetne s Chorvatskem, Holandskem a Francií. Do semifinále pak postupují první dva týmy ve skupině.

Zdroj: manutd.com, thefa.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!