Van Gaal reaguje na víťazstvo v FA Cupe

29

Manchester United zvíťazil po predĺžení nad Crystal Palace 2:1 a zabezpečil si zisk tejto trofeje už po 12. krát vôbec, aby dorovnal rekord Arsenalu v počte víťazstiev v tejto súťaži. Louis van Gaal bol samozrejme potešený výhrou v tejto súťaži a nižšie si môžete prečítať jeho postrehy na tento napínavý zápas.

Unitedfacup

O vývoji zápasu
,,V prvom polčase sme hrali dobrý zápas. Myslím si, že sme si vytvorili šesť šancí, ale nepremenili sme ani jednu a na druhej strane si oni vytvorili dve šance. Musím priznať, že v druhom polčase ich bolo dokonca viac, ale my sme boli ten útočiaci tím. Trafili sme tyčku a brvno.”

O pozviechaní sa z nepriaznivého vývoja
,,Zranili sa nám dvaja hráči [Rashford a Rojo]. Bol to ten istý príbeh ako počas celej sezóny – veľa zranení. Následne sme hrali bez vylúčeného hráča, ale opäť sme ukázali tímového ducha, ktorým sme sa prezentovali počas našej cesty do finále. V poslednej minúte sme skórovali dvakrát. Prehrávali sme proti West Hamu United a vrátili sme späť. Aj teraz sme prehrávali a vyhrali sme dokonca s 10 hráčmi. Nesmieme zabudnúť na fakt, že sme hrali v utorok večer proti Bournemouthu a Crystal Palace nie, čo môže spraviť veľký rozdiel, keď máte odohrať 120 minút.”

O víťaznom góle Jesseho Lingarda
,,Áno, bol to fantastický gól a špeciálny okamih. Príliš veľa ich nevidíte. Verím, že som mal šťastnú ruku.”

O návrate späť do zápasu
,,Pätnásť minút dokonca sme prehrávali 1:0, avšak verili sme až do úplného konca. Povedal som, že budeme bojovať do konca aj proti presile a nikdy sa nevzdáme. Keď hráte s 10 hráčmi proti 11, je to veľmi ťažké, ale dokázali sme to.”

Čo znamená samotný zisk trofeje pre manažéra
,,Veľa, pretože to bol môj cieľ. Mojím cieľom bolo získať skúsenosti s anglickým futbalom, anglickou kultúrou a priniesť titul späť do Manchesteru United aj napriek prechodovej fáze, v ktorej stále sme. Som veľmi rád, pretože som to dokázal v štyroch krajinách a nemyslím si, že mnoho ďalších manažérov to môže povedať. Je to neuveriteľný pocit.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokReview: Crystal Palace – Manchester United
Ďalší článokHráči po finále FA Cupu
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.