Van Gaal: Odehráli jsme velmi dobrý zápas

31

Louis van Gaal se vyjádřil ke včerejšímu vítězství v poměru 3:1 na Bournemouthem, které bylo zároveň posledním utkáním letošní sezony Premier League.

Louis Van Gaal Carrington conference 2016

Jasný signál k finále FA Cupu

Stát se může všechno, ale toto vítězství je důležité. Vytvořili jsme si mnoho šancí, zvláště pak ve druhé půli. Bohužel ne v prvním poločase, protože ten jsme hráli v pomalém tempu. Ale vždy je těžké hrát proti týmu zaměřenému na obranu. V druhém poločase jsme ale hráli velmi dobře a zklamal mě poslední gól, protože jinak by David (de Gea) získal zlatou rukavici. Myslím, že si ji zasloužil. A je to škoda, protože se jednalo o hloupý gól.

Skvělé branky

První poločas jsme hráli pomalu. Což jsem o přestávce také sdělil. Ale ve druhé půli začali hrát záložníci více zkraje, čímž jsme si vytvořili prostor. Je tak složitější pro soupeře strážit prostor a přesně to jsme také využili. Myslím, že jsme střelili krásné branky. V druhém poločase jsme opravdu hráli skvěle.

Názor na Rashforda

Vstřelil branku. Útočník, který vstřelí branku, je dobrý útočník.

Gólů mohlo být více

Více, či méně, toť problém. Problémem ale také bylo množství zraněných hráčů přes listopad a prosinec. Především pak na klíčových postech obou krajních obránců. Tou dobou to pro nás bylo kritické.

Je třeba kreativních útočníků

Už jsem to říkal před sezonou, že potřebujeme více kreativních a rychlých útočníků. Musíme se nad tím zamyslet. Každopádně kdyby byli všichni fit, jsme nyní první. To je fakt.

Pochopení fanoušků

Samozřejmě vím, že jsou zklamaní, protože jejich ambice byly jinde. Ale jsme tým v přechodu. A to jsem tvrdil, když jsem tuto práci přebíral. Ale podstatu svých vyjádření asi budu muset vyjadřovat více srozumitelněji.

K sestavě, která nastoupí ve finále FA Cupu

Budu muset udělat velká rozhodnutí, protože hrát chce každý a všichni jsou si toho vědomi. Ale někoho vybrat musím. Všichni také budou chtít být v týmu, což pochopitelně není možné. V prvním družstvu máme 27 hráčů a vybrat na zápas mohou pouze 18. A do základní sestavy pak vybrat pouze 11.

K nasazení Rooneyho v záloze a Rashforda v útoku

Ano, bude hrát (Rooney) a bude hrát přesně tam, protože mu to v záloze vyhovuje a už ukázal, že dokáže rozhodnout zápasy. A to je důležité. Očekávám, že v budoucnu bude toto jeho post.

Na osmnáctiletého kluka dokáže neuvěřitelné věci (Rashford). Skvěle hrál po celou dobu, po kterou byl na hřišti, ale poté jsem jej radši na nějakých patnáct minut stáhnul. Ukazuje své kvality a doufám, že v tom bude pokračovat i ve finále.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Bournemouth
Ďalší článokWayne Rooney po zápase s Bournemouthom
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).