MSC: Bury – United 1:4

18

Rezerva Manchesteru United porazila v semifinále Manchester Senior Cupu tým Bury vysoko 4:1 a postoupila do finále, kde narazí na rezervu Manchesteru City.

V základní sestavě nastoupili i Sam Johnstone, Guillermo Varela či Paddy McNair. V útoku pak nastoupil Andreas Pereira. A byl to právě brazilský mládežnický reprezentant, který otevřel skóre utkání. V 15. minutě Pereiru fauloval Ryan Crosdale a sám postižený se prosadil z přímého kopu, když míč skončil trochu překvapivě za zády brankáře Andrewa Dawbera – 0:1. Na další branku si fanoušci na Gigg Lane museli počkat až do 40. minuty – po rohovém kopu centroval opět Pereira a hlavičkující Regan Poole navýšil vedení United – 0:2. Pouze o minutu později Donald Love propasíroval míč za obranu domácích a Pereira prostřelil brankáře podruhé – 0:3. Do konce prvního poločasu se už skóre neměnilo.

V 52. minutě udeřili mladíci Red Devils počtvrté. Na levém křídle dobře zapracoval střídající Demetri Mitchell, přihrál Paddy McNairovi, jenž připravil střeleckou pozici pro Regana Poole a i on skóroval podruhé – 0:4. Bury se dočkalo alespoň čestného úspěchu v 55. minutě. Po chybě Guillerma Varely skóroval Anthony Dudley. Zápas tak nakonec skončil jednoznačným vítězstvím mladíků Manchesteru United, kteří potvrdili svoji kvalitu. Ve finále Manchester Senior Cupu mladíci United narazí na mladíky Manchesteru City. Termín utkání bude ještě upřesněn.