Hodnotenie: Norwich City – Manchester United

65

Dnes sa Diabli vydali na Carrow Road aby zabojovali o body s tímom Norwichu, ktorý sa na opačnom konci tabuľky bije o záchranu. Po ďalšom nepresvedčivom výkone nás však spasil Mata a svojim gólom rozhodol o „chudobnom“ víťazstve 0:1. Teraz sa pozrieme na výkony našich hráčov, aj keď hodnotiť dnes prakticky niet čo.

De Gea 2015David De Gea – Španiel dnes znova nemal príliš veľa práce. Kanárici mierili do priestoru brány len dvakrát a s obomi strelami si David poradil. Jeho najčastejšou úlohou bolo skôr chytanie vysokých lôpt, ktoré mali smerovať na vysokých útočníkov Norwichu. 7,2/10 MOTM

Valencia 2015Antonio Valencia – Po svojom zranení znovu získal pevné miesto v zostave a ak by som mal dnes vyzdvihnúť nejaké to pozitívum, bola to práve jeho defenzívna činnosť, v ktorej bol bezchybný. Čo sa týka ofenzívnej časti jeho hry, snažil sa podporovať útok, no neujal sa ani jeden z jeho centrov, či streleckých pokusov. Bol však pri góle United, keď dlhou loptou našiel Rooneyho za obranou domácich a ten si s danou situácii poradil. Pre mňa bol Antonio jednoznačne najlepším hráčom zápasu. 6,8/10

Chris Smalling 2015Chris Smalling – Tradične dobrý výkon v podaní Chrisa. Neprehral ani jeden hlavičkový súboj a veľa nechýbalo, aby po Matovom rohu otvoril skóre ešte v prvom polčase. Mike si aj naďalej udržuje svoju formu a dúfajme, že si ju prenesie aj do budúcej sezóny. 6,9/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Dnes konečne dostal šancu na poste stopéra, nakoľko Blindovi bolo dopriate voľno. V úvode nedoskočil na loptu z čoho rezultovala hlavička Jeromea, ale postupne sa rozohral a až na jeden zo súbojov s už spomínaným útočníkom zvládal svoje povinnosti veľmi dobre. 6,1/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Zranil sa hneď v úvode zápasu, pričom ešte aj v tomto krátkom čase stihol dostať dvoje jasličky. V tejto sezóne si viac než pravdepodobne už nezahrá. Nehodnotený

Mata 2015Juan Mata – Snažil sa niečo vytvoriť, no slabý pohyb jeho spoluhráčov mu to príliš neumožňoval. Prvý náznak vážnejšej šance vytvoril pre Herreru v druhom polčase, ale ten trafil len bočnú sieť. Juan nás však v 72. minúte spasil, keď doklepol loptu do brány po Rooneyho prihrávke a uzavrel tak skóre na konečných 0:1. 6,9/10

Carrick 2015Michael Carrick – Ďalší nevýrazný výkon predviedol tento skúsený Angličan. Jeho vplyv na hru nebol takmer vôbec citeľný a vo väčšine zápasu ho nebolo vidno. 5,6/10

Herrera 2015Ander Herrera – Ander sa dostal do základnej zostavy vďaka trestu pre Fellu a aj jeho predvedená hra vôbec nesplnila očakávania. Pokazil veľa prihrávok a jeho hre chýbala myšlienka. Korunoval to strelou v závere zápasu, keď z hranice šestnástky poslal loptu vysoko na tribúnu. 5,7/10

Depay 2015Memphis Depay – Holanďan bol jedným z najhorších hráčov na ihrisku. Všetko mu príliš dlho trvalo, mal problém obísť protihráčov a jeho centre končili za bránkovou čiarou. V tomto zápas nesklamal ani pri exekúcii svojho prvého priameho kopu, ktorý od svojho príchodu na Old Trafford už tradične poslal do múru. Ten druhý už kopol o niečo lepšie, nakoľko múr netrafil, no aj tak mieril vedľa brány. 5,1/10

Lingard1Jesse Lingard – Tradične sa prezentoval behavým a snaživým výkonom, no aj on dnes patril medzi mnohé sklamania. Pokazil niekoľko jednoduchých prihrávok, dvakrát zbytočne stratil loptu v strede z čoho rezultovali brejky a do súbojov jeden na jedného sa vôbec nepúšťal. Aj keď je pravdou, že až do gólového momentu bol jediným hráčom United, ktorý dokázal trafiť bránu. 5,5/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Dnes náš kapitán zastúpil na hrote Martiala, ktorý sa zranil pri rozcvičke. Bol však takmer úplne vypojený z hry a pre lopty si musel chodiť až na vlastnú polovicu. Jeho chvíľa však prišla v druhom polčase, keď využil zaváhanie obrany domácich a po dobrej práci v šestnástke prihral Matovi na víťazný gól. O pár minút si mohol pripísať ďalšiu asistenciu, ale Schneiderlin svoju šancu nevyužil. 6,3/10

Striedajúci hráči:

Borthwick-Jackson 2015Cameron Borthwick-Jackson – Nahradil zraneného Darmiana a úvodné minúte pôsobil veľmi nervózne a neisto v  porovnaní s jeho predchádzajúcimi výkonmi. Počas zápasu sa však postupne oťukal a svoju prácu si odviedol. 6/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Na ihrisko prišiel v 78. minúte za Lingarda aby vystužil stred. Za zmienku ale stojí skôr to, že už po pár minútach strávených na trávniku sa dokázal dostať do jednej z dvoch najväčších šancí zápasu, ale svoju strelu poslal vedľa. Nehodnotený

fosu_mensahTimothy Fosu-Mensah – V 88. minúte nahradil Carricka a mal svoj podiel na zastavení jednej z posledných ofenzívnych snáh domácich, keď si na hranici vlastnej šestnástky vypýtal faul. Nehodnotený