Hráči na hosťovaniach: Wilson a Fletcher skórovali, Henderson mužom zápasu

2

Útočníci Manchestru United James Wilson a Ashley Fletcher sa zapísali do streleckej listiny v predposledných zápasoch ligy a brankár Dean Henderson sa stal mužom zápasu.

James Wilson se raduje z gólu

Wilson prišiel na ihrisko z lavičky, aby zachránil bod pre Brighton & Hove Albion dramatickým vyrovnávajúcim gólom, ktorý prišiel na konci nadstaveného času proti Derby County. Anglický reprezentant U-21 vstrelil gól s pomocou teču, keď už sa zapojil do útoku aj brankár Seagulls David Stockdale.

Napriek remíze získanej v čase, keď už mal Albion o jedného muža menej a zväčšenia šnúry bez prehry na 13 zápasov v Championship, Seagulls potrebujú vyhrať v poslednom zápase sezóny v Middlesbrough, aby si zaistili automatický postup do Premier League spolu s Burnley a vyhli sa baráži.

,,Sme sklamaní, ale ako povedal manažér, ak by sme šli do sezóny s vedomím, že potrebujeme jednu výhru aby sme automaticky postúpili, odhryzli by sme ti ruku,” povedal Wilson pre The Argus.

,,Môžete sa opýtať veľa hráčov a každý by povedal niečo iné. Ja osobne by som šiel priamo na víťazstvo, pretože všetci začínajú byť nervózni v posledných 20 minútach ak je stále 0-0. Uprednostnil by som útočiť a dať tomu šancu.”

Ashley Fletcher bol o jeden gól lepší, keď skóroval dvakrát za Barnsley pri remíze 2-2 s Colchester United. Vyrovnávajúci gól, ktorý prišiel 8 minút pred nadstavením znamená, že ak vyhrajú ďalší zápas s Wiganom Athletic, ktorý už postúpil do Championship, tak majú garantované miesto v baráži.

Ashley bol skvelý a jeho prvý gól bol nádherný, keď po ceste ku gólu nasadil jasličky Tom Eastmanovi.

,,Je to pravdepodobne jeho najkonzistnejší výkon od prvej do 90. minúty,”  povedal manažér Barnsley Paul Heckibottom pre The Sheffield Star. ,,Viedol si skvele. Fletch bol veľmi pozitívny a veselý pred zápasom a vycítil som, že bude hrať dobrý zápas.”

,,Našťastie, vstrelil dva góly a väčšina z našich dobrých akcií a šancí boli vďaka našej individuálnej kvalite, či to bola prihrávka, prienik, alebo kľučka.”

,,Minulý týždeň v prvom polčase proti Sheffieldu United hral dobre a rozprávali sme sa o tom ako môže zopakovať tento dobrý výkon a pokračovať v ňom po dlhšiu dobu. On to dokázal a chválim ho za to. Má niektoré skvelé vlastnosti a čím viac času s nami trávi, tým sa viac učí ako byť efektívny v zápase použitím týchto jeho vlastností.”

Hrdý môžeme byť aj na brankára United Dean Hendersona, ktorý získal ocenenie muža zápasu pri remíze svojho tímu Stockport Country s Curzon Ashton v poslednom zápase National League North. K pár skvelým zákrokom z bezprostrednej vzdialenosti, ku koncu zápasu, keď už si všetci mysleli, že uchmatne 3 body, zneškodnil pokus Jonathana Hunta.