Hodnotenie: Manchester United – Leicester City

69

Diabli dnes na Old Trafford privítali Líšky, ktoré si mohli víťazstvom v tomto zápase definitívne zaistiť titul. To sa im však nepodarilo a remíze 1:1, ktorú si museli v závere zápasu výrazne odtrpieť si odvážajú bod. Teraz sa pozrieme na výkony hráčov United.

De Gea 2015David De Gea – Španiel dnes až na strelu Mahreza a pár vysokých lôpt nemal takmer žiadnu prácu. Väčšina streleckých pokusov hostí boli hlavičky, ktoré boli až na jeden prípad nepresné. S inkasovaným gólom nemohol nič robiť, hoci sa z opakových záznamov zdalo, že sa skôr vyhýbal nepríjemnému stretu s Okazakim. 6/10

Valencia 2015Antonio Valencia – Po svojom uzdravení znovu získava pevné miesto v základnej zostave a jeho hra znovu pripomína Antonia, ktorý hrával pod Fergusonom. Skvele využíva svoju rýchlosť v súbojoch jeden na jedného, či už v ofenzíve alebo defenzíve a dnes k tomu pridal aj asistenciu pri góle Martiala. 7/10

Smalling 2015Chris Smalling – Pilier našej defenzívy znova odohral zápas zodpovedajúci jeho štandardu. Svoju prácu si odviedol takmer bezchybne a v druhom polčase sa po Rooneyho prihrávke takmer postaral o druhý gól, no proti bola žrď Schmeichelovej brány. 7/10

Blind 2015Daley Blind – Tak ako počas celej sezóny aj dnes Daley striedal svetlé okamihy s tými horšími. Raz prešiel pomedzi troch hráčov, potom zase hneď dvakrát po sebe doslova odovzdal loptu súperovi na našej polovici. V závere sa poľahky nechal obísť Greyom, no našťastie ho zastúpil Carrick. 5,5/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Po sérii nevyderaných výkonov dnes prišlo z Marcosovej strany k miernemu zlepšeniu a to najmä v ofenzívnej činnosti, do ktorej sa zapájal celý zápas. Našich hráčov zásoboval množstvom prudkých centrov, no tí ich nedokázali naplno využiť. Jedinou jeho slabinou však boli hlavičkové súboje s Morganom, ktoré prehral všetky a po jednom z nich stopér hostí vyrovnával skóre zápasu. 6/10

Carrick 2015Michael Carrick – Skúsený Angličan dostal aj dnes dôveru od Van Gaala a svoje povinnosti v strede poľa zvládal bez väčších problémov. Čo sa týka ofenzívnej časti, v tej dnes Michael až tak nežiaril a zachytené lopty skôr len rozdával do strán. 6/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Nasadenie belgického univerzála určite mnohých fanúšikov sklamalo, ten si však v zápase počínal celkom dobre. Pár krát sklepol vysokú loptu pre svojich spoluhráčov, bojoval v strede poľa a svoju jedinú väčšiu chybu v rozohrávke napravil príkladným návratom. 6,5/10

Lingard1Jesse Lingard – Rovnako ako Fella aj Lingard, nie je zrovna menom, ktoré mnohí fanúšikovia najmä v našej komunite radi vidia v zostave. Pravdou však zostáva, že Jesse dlhodobo podáva vyrovnané výkony a ak sa mu aj nedarí, snaží sa to odčiniť behavosťou a bojovnosťou. Dnes znovu predviedol sympatický výkon, keď často zapájal do kombinácií a po jednej z nich dával Martial úvodný gól. Dostal sa do dvoch streleckých príležitostí, no Schmeichel obe streli dokázal zlikvidovať a najmä pri tej prvej predviedol skvelý zákrok. 6,5/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Nášmu kapitánovi hra o niečo hlbšie v strede sedí. Rooney pri nej môže naplno ukazovať takmer všetky svoje prednosti ako sú bojovnosť, skvelé dlhé lopty, či neustáli pohyb od jednej šestnástky ku druhej. Všetky tieto veci predviedol aj dnes. Lopty skvele rozhadzoval a posielal svojich krajných hráčov do dobrých pozícií, v strede získal niekoľko lôpt v ťažkých súbojoch a samotnom závere sa po svojom neúspešnom streleckom pokuse vrátil s Allbrightonom až po bránkovú čiaru. 7/10

Martial 2015Anthony Martial – Už v 8. minúte otváral Francúz skóre, keď sa ocitol úplne sám v šestnástke a z prvého dotyku poslal Valenciov center do brány hostí. Obrancov znova zamestnával svojou prácou s loptou. Po jednom z týchto prienikov mieril v druhom polčase tesne nad bránu a po nasledujúcom si takmer Morgan dal vlastný gól. Anthony dnes síce pokazil pár ofenzívnych akcií svojou nepresnou prihrávkou, ale to nič nezmenilo na tom, že podal ďalší dobrý výkon. 7,5/10 MOTM

marcus_rashfordMarcus Rashford – Marcus si stále drží svoje miesto v základnej jedenástke a treba povedať, že zaslúžene. Dnes to však nebol zrovna jeho zápas, keď ho obrana hostí až na pár okamihov nepustila do hry. Prezentoval sa len pár peknými výmenami a dvomi zablokovanými streleckými pokusmi. 6/10

Striedajúci hráči:

Mata 2015Juan Mata – Španiel prišiel na ihrisko v 62. minúte za Lingarda. V zápase sa ale príliš nepresadil a nemal dostatočný veľký vplyv na hru United. 5,5/10

Herrera 2015Ander Herrera – Ander nahradil v 75. minúte Fellainiho a podobne ako Mata ani on toho za čas strávený na ihrisku veľa nepredviedol. Nehodnotený

Depay 2015Memphis Depay – V 82. minúte vystriedal Rashforda, čím umožnil Martialovi posunúť sa na hrot. Za tento čas vybojoval veľmi sľubnú štandardku z hranice šestnástky a následne si zobral na starosť exekúciu ďalšieho priameho kopu, no trafil len múr. Nehodnotený

Toto hodnotenie je subjektívnym názorom autora článku.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Leicester City