23/04/2021
Akadémia

U21: Southampton – United 2:1

Manchester United U21 nestačil v předposledním kole Barclays Under-21 Premier League na Southampton U21, kterému na St. Mary’s Stadium podlehl 2:1.

u21 premier league

V základní sestavě United se z prvního týmu objevil obránce Phil Jones. Po zranění se alespoň na lavičku náhradníků vrátili záložníci Josh Harrop a Matty Willock. Do úvodní šance utkání se ve 4. minutě dostal Scott Tominay, jehož střelu z úhlu kryl brankář Paulo Gazzaniga, jenž si poradil i s dorážkou Regana Poole. V 8. minutě se po rohovém kopu dostal k míči Harrison Reed, který naštěstí pro hosty střílel z voleje mimo tři tyče. O tři minuty později neuspěl ani Joe Riley tečovanou střelou z přímého kopu. Blízko úvodní branky byl Devonte Redmond, ale jeho prudkou střelu parádním zákrokem zneškodnil argentinský brankář v brance Southamptonu. V závěru prvního poločasu ještě musel proti střele Joshe Simse zasahovat Sam Johnstone. První poločas skončil bezbrankovou remízou.

Hned v úvodu druhého poločasu udeřili domácí – nikým nehlídaný Sam Gallagher propálil Johnstone v brance United – 1:0. United se následně snažili o vyrovnání, Joe Riley však pálil vysoko nad. Stejně dopadl v 65. minutě i Matt Targett. V 69. minutě domácí Saints navýšili své vedení – po přímém kopu si míč nešťastně srazil do vlastní sítě severoirský obránce Paddy McNair – 2:0. United se posléze pustili do útočení, a zatímco Josh Harrop střílel mimo, Matty Willock v 79. minutě utkání rozvlnil síť za domácím brankářem – 2:1. Hosté pokračovali ve své snaze o vyrovnání, ale McTominay hlavičkoval po centru střídajícího Mitchella nad a tečovaná střela Harropa skončila v náruči brankáře. V 89. minutě měl poslední velkou šanci na vyrovnání McNair, ale Gazzaniga skvělým zákrokem míč vyrazil. V nastaveném čase musel ještě domácí brankář zasahovat proti střele Harropa a blízko vstřelení branky byl domácí Hesketh, ale ani on neuspěl.

Zápas tak skončil vítězstvím domácího Southamptonu U21 v poměru 2:1, kdy mladíci United byli poraženi po sedmi zápasech. V posledním ligovém zápase se hráči Manchesteru United U21 představí v pátek 7. května 2016 na Stamford Bridge v utkání proti Chelsea U21.