Rooney a Carrick chvália Davida de Geu

21

Bolo to vyrovnané, avšak David de Gea nakoniec porazil svojho konkurenta Anthonyho Martiala a tak získal ocenenie muža zápasu Manchesteru United po sobotňajšom víťazstve v semifinále FA Cupu nad Evertonom.

De Gea Rooney 2015 2016

Španielsky brankár bol naozaj výnimočný pri víťazstve 2:1 nad Evertonom a prezentoval so mnohými skvelými zákrokmi, ktorými privádzal the Toffes do zúfalstva a práve jeho dramatický zákrok z druhého polčasu po penalte Romelua Lukakua bol tým okamihom, ktorý podnietil skandovať jeho meno medzi fanúšikmi the Reds vo Wembley.

Martial zaznamenal víťazný gól v 93. minúte a to znamená, že United sa stretnú vo finále FA Cupu s Watfordom alebo Crystal Palace budúci mesiac a tento Francúz získal v hlasovaní fanúšikov na Twitteri veľmi slušných 42 % hlasov. Ale ani to nebolo dosť nato, aby porazil de Geu a jeho 49 % hlasov, ktorý bol po stretnutí oprávnene chválený jeho spoluhráčmi vrátane ďalšieho adepta na muža zápasu Wayneom Rooneym.

,,Bol to skvelý penaltový zákrok,” povedal kapitán MUTV po záverečnom hvizde na národnom štadióne. ,,Razancia, akou bola kopnutá loptu ukazuje, že David má silné ruky a presne od tohto okamihu sa Everton dostal na koňa. To je ten hlavný dôvod (penaltový zákrok), prečo sme sa dostali až do finále.”

Michael Carrick tiež pochválil de Geu po jeho heroickom výkone nad karamelkami a ocenil neuveriteľnú konzistenciu brankára v posledných sezónach.

,,Nemyslím si, že to bola zle kopnutá penalta, avšak Dávid bol dnes senzačný – koľkokrát sme to už povedali v posledných pár rokoch?” poznamenal záložník.

,,Udržal nás v hre a presne to od neho očakávame. Dúfajme, že od dneška až do konca sezóny bude súčasťou pokojnejších zápasov!”

Zdroj: manutd.com