22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Blog

Pohledem ďábla: Patří Fellaini do základu?

Fellaini proti Evertonu předvedl slušný výkon, který znovu rozvířil diskuze o jeho pozici v týmu. Patří ovšem do základní sestavy? Verdikt i samotný důvod, proč jsem se takto rozhodl najdete v článku.

Pohledem ďábla, Práža official, Netradiční fotbalové analýzy

Belgický obr ve včerejším zápase vstřelil důležitý úvodní gól, takže se znovu nabídla otázka, zda by měl být v základní sestavě nebo dostávat šance pouze jako náhradník. Ve včerejším semifinále proti Evertonu odehrál kvalitní zápas, vstřelil branku a vyhrál několik osobních soubojů, ale…

I když Fella nevypustí jediný souboj a maká na hranici, dokonce vstřelí i branku, tak je to neustále jeden hráč v záloze navíc, který není úplně silný na míči, čímž zpomaluje přechod do útoku, respektive ho nedokáže zrychlit. Fella nemá takovou myšlenku jako Basti nebo Ander, ani technické schopnosti podobné pasy zrealizovat, takže si zpravidla vybírá jednodušší přihrávky, čímž hru zpomaluje.

Od záložníků naopak potřebujete, aby nejenom udrželi rytmus hry, ale také ho dokázali nečekanou přihrávkou změnit. Tím nemyslím přímo finální přihrávku za obranu, ale pouze pas, kterým překonají první obranou linii a nabídne ofenzivním hráčům více prostoru v poslední třetině hřiště. Fellaini má přednosti úplně jinde, což respektuji, ale dlouhodobě nemůže nastupovat uprostřed zálohy, protože tím trpí naše přechodová fáze.

Není náhoda, že je náš tým závislý na výkonech Schweinsteigera, o čemž vypovídá 53% vítězství s Bastim a 33% úspěšnost vítězství bez Bastiho. „Deutsche fussball meister“ má přesně ty schopnosti, které Fellainimu chybí. Dokáže hru v momentě zrychlit, případně přenést těžiště hry na druhou stranu hřiště. Proto není ani překvapením, že s Bastim v sestavě průměrně získáme 1,9 bodu na zápas a bez něj pouze 1,2.

Za mě je tedy konečný verdikt na Fellainiho v základní sestavě určitě NE, jak to vidíte vy?

fella

Tento příspěvek patří Fellainimu, ale aspoň krátce bych se chtěl zmínit o van Gaalově využití mladíků. Dříve jsem avizoval, že je to pouze alibistické gesto, jak si udobřit fanoušky, ale experimenty s hráči, kteří na to nemají skončily, a teď už využívá pouze hráče, se kterými se počítá v budoucnosti, z čehož bude klub jedině těžit. Dát do takhle důležitého zápasu přednost Fosu-Mensahovi chce pořádnou odvahu a já si toho nesmírně cením. Vidět v semifinále FA cupu v základu Rashforda, Mensaha i Lingarda bylo úžasné, takže za tohle děkuju, Louisi


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!