Manažér po víťazstve s Evertonom

12

Manchester United zvíťazil v napínavom zápase FA Cupu hranom vo Wembley nad liverpoolským Evertonom 2:1 vďaka rozhodujúcemu gólu, ktorý bol strelený v nadstavenom čase. V nasledujúcich odsekoch si môžete prečítať vyjadrenie manažéra po tomto stretnutí…

Louis Van Gaal Carrington conference 2016

Pohľad na zápas
Je fantastické, keď vidíte radosť v očiach svojich hráčov. Avšak to isté platí aj o fanúšikoch, pretože si myslím, že sme si zaslúžili sa dostať do finále. V prvom polčase sme boli lepším tímom a mali sme veľký počet šancí, ktoré sme mali premeniť už skôr. Pre nestranného diváka to bol vzrušujúci zápas a mali sme šťastie, že sme skórovali v poslednej minúte, ale zaslúžili sme si vyhrať. Chrisovi Smallingovi som povedal, že dnes je veľkým šťastlivcom, keďže teraz sa môžeme všetci smiať! Odohral veľmi dobrý zápas. Oba tímy ukázali veľkú vášeň a vôľu po víťazstve, takže som veľmi rád, že práve my sme boli víťazi.

Tlak semifinálového zápasu
Myslím si, že skôr Everton bol pod tlakom. Ak si zajtra pozriete ďalšie semifinále, uvidíte tlak u každého hráča, pretože každý chce hrať vo finále, takže v mojich očiach to je stále rovnaké. Nie je to inak.

Na adresu Anthonyho Martiala
Už v prvom polčase mohol zaznamenať gól, keď bol v rovnakej situácii, takže počas polčasovej prestávky som mu povedal, aby strieľal prízemné strely do rohu brány, a tak to aj urobil! Bolo to fantastické zakončenie. Myslím si, že si môže v budúcnosti počínať oveľa lepšie, pretože vidím veľa aspektov, v ktorých sa môže zlepšiť. Iba tréningom a hraním sa môžete ďalej posunúť. Rovnako keď hráte na tej najvyššej úrovni, tak sa zlepšujete. Keď ste starší tak viete, že tieto situácie sa budú opakovať mnohokrát. Tak získate skúsenosti a v rovnakých situáciách sa budete rozhodovať lepšie ako predtým.

13077170_595859817262058_234650901_n 13081785_595859820595391_481341499_nMôže sa stať Martial takým hráčom, ako boli Cole a van Nistelrooy?
Nemyslím si, že je útočník. Je to skôr krídelný hráč, avšak v budúcnosti sa to môže stať. Ale myslím si, že nie – je to iný typ hráča ako bol van Nistelrooy a iní útočníci spojení s United.

Na adresu strelca Marouanea Fellainiho
Fellaini je hráč, ktorý chce vždy zažiariť, a to sa mi na ňom páči. Je dobrý v štandardných situáciách, ktoré sú či už v náš prospech, alebo proti nám, pretože máme malý tím a v tomto smere nám môže pomôcť.

O Davidovi de Geovi
Včera sme trénovali pokutové kopy. Kopali sme 20 penált – Sergio Romero chytil jednu a David de Gea žiadnu. Ale dnes to bolo najdôležitejšie!

Ostane Wayne Rooney v zálohe?
Závisí to od toho, kde hrajú moji hráči. Vysvetľoval som to už minulý týždeň. Momentálne si myslím, že Marcus Rashford odvádza veľmi dobrú prácu na hrote útoku a Wayne môže svojou činnosťou prispievať z pozície záložníka. Dnes som videl skvelého Waynea v strede poľa. Nie je to prvýkrát, kedy tam hral. Vlani tam hral tiež, avšak potom vaši kolegovia povedali, že by mal hrať na hrote. Spomínate si nato?

Pohľad na finále FA Cupu
Veľmi sa mi to páči, pretože ako hráč, manažér či zamestnanec urobíte všetko preto, aby ste vyhrali titul a my sme momentálne k tomu veľmi blízko.

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Everton
Ďalší článokVan Gaal pre ESPN: ,,Moja budúcnosť v United záleží len na vedení“
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.