Hodnotenie: Manchester United – Everton

51

Na Diablov dnes čakal semifinálový zápas FA Cupu, v ktorom sa stretli s Evertonom. Po napínavých záverečných minútach sa našim podarilo uchmatnúť víťazstvo v samotnom závere a po výsledku 2:1 postupuje United do finále. Teraz sa spolu pozrieme na výkony jednotlivcov.

De Gea 2015David De Gea – Narozdiel od posledných zápasov s Villou a Crystal Palace mal David poriadnu porciu roboty. Hneď v úvode okolo neho prešiel Lukaku, no zastúpil ho Rooney. Následne to znova skúšal Romelu, ale David si s jeho strelou a aj s pokusmi Barkleyho, či McCarthyho dokázal poradiť. Svoju genialitu však Dave predviedol až pri pokutovom kope Lukakua, ktorý dokázal vyraziť. S inkasovaným gólom nemohol nič robiť a následne nás znova podržal pri pokuse striedajúceho Deulofeua. 8/10

fosu_mensahTimothy Fosu-Mensah – Zaujal miesto pravého obrancu a hneď v úvode sa dopustil chyby, po ktorej šiel do šance Lukaku. Postupne sa však rozohral a naplno preukazoval svoje defenzívne aj ofenzívne schopnosti. V druhom polčase však bol po jeho “faule” na Barkleyho odpískaný faul a Van Gaal ho z ihriska radšej stiahol, aby ho nevystavil privysokému tlaku. 6,5/10

Smalling 2015Chris Smalling – Ako býva zvykom, aj dnes si Mike plnil svoje povinnosti perfektne. Neprehral žiaden hlavičkový súboj s Lukakuom a kedykoľvek bol Chris nablízku, nedostal sa vysoký Belgičan k ničomu. V druhom polčase ale prišiel smolný okamih, keď si zrazil center striedajúceho Deulofeua do vlastnej brány a vyrovnal na 1:1. No aj napriek tomu podal naozaj dobrý výkon. 7/10

Blind 2015Daley Blind – Holanďan tradične zaujal miesto vedľa Smallinga a zápas zvládal bez príliš veľkých problémov. Párkrát chyboval v rozohrávke, no ani jedna z týchto chýb neviedla k nebezpečiu. Jediné čo by som mu vytkol, sú je zlé rohové kopy, ktoré aj naďalej zahráva. 6,5/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Potom, čo dostal v poslednom zápase voľno, sa Marcos znovu vrátil na post ľavého obrancu. Defenzívne povinnosti si plnil takmer bezchybne, keď Lennona v spolupráci z Blindom totálne odstavili. Snažil sa podporovať útok, ale jeho centre boli zväčša nepresné. 6/10

Carrick 2015Michael Carrick – Aj on rovnako ako Mensah bol zodpovedný za prvú šancu Lukakua, pretože šiel nedôrazne do súboju. Zvyšok zápasu ale dohrával s prehľadom a niekoľko krát poľahky odstavil Barkleyho v dôležitých momentoch. 6,5/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Fella svojím dnešným výkonom určite prekvapil nejedného fanúšika. Bol strelcom nášho prvého gólu a prezentoval sa dobrou prácou v strede poľa. V druhom polčase mohol pridať druhý gól, ale Jagielka rukou zastavil jeho strelu. Následne chyboval v strede ihriska a Everton sa rútil do rýchleho brejku, no práve Fella sa vrátil v poslednej možnej chvíli a sklzom zastavil Lukakuov pokus z blízky. 7,5/10

Lingard1Jesse Lingard – Jesse dnes odohral parádny zápas. Bol veľmi aktívny, zapájal sa do narážačiek a bol súčasťou takmer každej nebezpečnej príležitosti najmä v prvom polčase. Peknými kolmicami nachádzal svojich spoluhráčov v dobrých šanciach a zabiehal si skvele za obranu. Jediné, čo jeho výkonu chýbalo, boli premenené šance. Dnes sa dostal do dvoch: jeho prvý pokus z prvého dotyku mieril do brankára a pri druhom mu loptu skĺzla z kopačky, čo len dokazuje, že Lingard nie je rodeným hrotovým zabijakom, keďže to nikdy nebolo jeho prvoradou úlohou. Odohral však tradične kvalitný zápas. 7/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Náš kapitán sa po svojom uzdravení prezentuje dobrými výkonmi a ten dnešný bol ešte lepší. V strede skvele rozhadzoval lopty do strán, bojoval smerom dozadu aj dopredu ako je to u neho zvykom a práve jeho bojovnosť nás zachránila pri prvej šanci Lukakua, keď hlavičkou zastavil loptu pred bránkovou čiarou aj za cenu nárazu do tyčky. Dvakrát sa pekne uvoľnil pred šestnástkou, no ani jeden z jeho pokusov sa gólom neskončil. 8/10

Martial 2015Anthony Martial – Znova to bol mladý Francúz, kto nás potiahol v najdôležitejších momentoch zápasu. S ktorýmkoľvek obrancom si dokázal poradiť a jeho sólo viedlo k prvému gólu, keď skvele našiel Fellainiho. Najdôležitejší okamih tohto zápasu si schoval až do záverečných minút, keď po výmene lopty s Herrerom rozhodol o víťazstve. 8,5/10 MOTM

marcus_rashfordMarcus Rashford – Hoci sa Marcusovi dnes nepodarilo skórovať, zohral veľmi dôležitú úlohu v zápase. Oplýval obrovským sebavedomím a nevypúšťal žiadne súboje. Často si veľmi rýchlo a efektne vymieňal loptu so spoluhráčmi a najmä Lingardom. Naďalej pokračuje v svojej sérii dobrých výkonov, čo je naozaj ohromujúce vzhľadom na jeho vek. 7/10

Striedajúci hráči:

Valencia 2015Antonio Valencia – Nahradil Mensaha a v defenzíve mu niet čo vytknúť. Vyzdvihol by som však to, akým spôsobom sa Antonio zapájal do útoku. Po doliečení zranenia je akoby vymenený a znovu používa svoju rýchlosť na prieniky okolo obrancov, ako tomu bývalo v dávnejších sezónach pod vedením Sira Alexa. 6,5/10

Herrera 2015Ander Herrera – Na ihrisko prišiel v 87. minúte za Fellu a ukázal sa ako skvelá voľba. Najskôr taktickým zákrokom odstavil Barkleyho, ktorý sa rútil do brejku aj za cenu žltej karty. Následne sa zapojil do narážačky s Martialom a hoci mu prvá prihrávka príliš nevyšla aj ležiac na zemi dokázal Anthonymu loptu vrátiť a ten skóroval. Nehodnotený

Toto hodnotenie je subjektívnym názorom autora článku.

Predchádzajúci článokReview: Everton – Manchester United