Hodnotenie: Manchester United vs Crystal Palace

19

V dnešnom zápase sa na Old Trafford predstavilo mužstvo z Londýna – Crystal Palace. Červení diabli potrebovali získať 3 body, ak chceli naďalej živiť nádej na TOP 4. Nakoniec sa to zverencom Van Gaala podarilo po víťazstve 2:0. Ako sa darilo naším hráčom? To sa dozvieme v nasledujúcich riadkoch.

David-de-Gea1-150x150David De Gea –  Naša španielska istota v bráne sa v poslednom zápase príliž nezapotila. Súper totižto nevyslal ani jednu strelu do priestorov brány. Ako vždy, David rozohrával lopty po malých domov, kde sa občas nevyhol chybe a loptu poslal do autu. 6,5

Darmian 2015Matteo Darmian – Hneď na začiatku dnešného zápasu poslal Matteo nebezpečný center do malého vápna, kde si ho Delaney zrazil do vlastnej siete. Nasledovali horúce chvíle pri bránení nášho bývalého hráča Zahu, s ktorým mal Matteo značné problémy. Po polčase si Matteo pripísal svoj prvý gól v drese United, keď krásne trafil odrazenú loptu z rohového kopu a brankárovi hostí nedal ani najmenšiu šancu. Po celý zápas sa snažil smerom dopredu, ponúkal sa do kombinácie. Mimo začiatku by som povedal, že Matteo odohral veľmi dobrý zápas, za ktorý si zaslúži ocenenie – MOTM. 8

Chris Smalling 2015Chris Smalling – Stálica v srdci obrany červených diablov. Súperovi útočníci ho veľmi nepreverili. Pokúšal sa ohroziť bránu súpera aspoň pri štandardných situáciách. Zbieral lopty pri pokusoch hostí , ukázal veľmi dobrú pozičnú hru. Pripísal si 85,7% úspešnosť prihrávok. 7

Blind 2015Daley Blind – Daley sa v dnešnom zápase snažil. Musel zastupovať Darmiana pri kontrách hostí. To sa mu aj podarilo. Ako je u neho zvykom, predviedol viacero riskantných prihrávok, našťastie bez úhony. Útok hostí naša obrana dnes do žiadnej šance nepustila a tak sme si pripísali  ďalšie čisté konto. 6,5

Valencia 2015Antonio Valencia – Navrátilec po zranení sa zaradil na pravý kraj obrannej štvorice. Počas celého zápasu  hýril aktivitou. Ponúkal sa smerom dopredu, pokúšal sa o útočné výpady, bohužiaľ zo žiadneho sa nepodarilo jeho spoluhráčom skórovať. V obrannej fáze si splnil všetky svoje povinnosti a bol presne tam, kde ho bolo treba. Antonio by mal zapracovať na centroch, pretože ani jeden nenašiel spoluhráča. 7,5

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Náš francúzsky stredopoliar konečne nastúpil na svojom poste – defenzívneho záložníka. Splnil si všetky svoje povinnosti a pomáhal pri rozohrávke našej obrane. Nazbieral veľa lôpt a zastavil protiútoky hostí. Pripísal si najväčšie množstvo prihrávok 94 s úspešnosťou 90,4%. 7

Jesse Lingard hodnoceníJesse Lingard – V dnešnom zápase nastúpil na pravom krídle. Ponúkal sa do priestoru a snažil sa rozhýbať našu hru. Najviac kombinoval s Valenciom. Spálil obrovskú šancu, keď po prihrávke Rashforda stačilo už len málo a mohli sme viesť o dva góly.Obranné povinnosti ako je už zvykom si splnil veľmi dobre. Vracal sa s každým útokom hostí. Bol vystriedaný v 73 minúte Herrerom. 5

Mata 2015Juan Mata – Juan dnes nastúpil v strede poľa spoločne s naším kapitánom. Ponúkal sa do kombinácie, narážal lopty. Na svoje konto si pripísal 2 strely, ktoré mohli skončiť  gólom. Predviedol jeden zo svojich lepších výkonov hlavne vďaka súperovi, kedy nemusel až tak brániť. 6,5

Wayne Rooney 2015Wayne Rooney – Náš kapitán sa vrátil po zranení a zaradil sa do stredovej formácie.  Rozdával lopty hlavne do krídelných priestorov. Na svoje konto si pripísal 3 strely, z toho 1 ohrozila brankára hostí a 1 nebezpečný center.  V zápase zaznamenal 72 prihrávok s 90,2% úspešnosťou. Bol striedaný  v 78 minúte a na ihrisku ho nahradil Fellainy. 6

Martial 2015Anthony Martial – Ako už je zvykom, mladý Francúz bol naším najaktívnejším hráčom smerom dopredu. V zápase ukázal jeho typické prieniky a veľmi dobré držanie lopty. Dokázal 2-krát ohroziť brankára hostí, no ani po jednej strele gól nepadol. V 64 minúte sa presunul na hrot útoku. Hostia bránili so všetkými hráčmi a tak sa nedokázal dostať do žiadnej ďalšej príležitosti. 7,5

marcus_rashfordMarcus Rashford – Mladý Angličan sa snažil celý čas čo bol na ihrisku. Ukazoval sa do kombinácie, pokúšal sa trápiť obranu súpera. Jeho rýchle nohy spôsobovali problémy obrancom hostí. Nedostal sa do žiadnej vyloženej šance a tak dnešný zápas nezaznamenal žiadny gól. Brankára hostí ohrozil 2-krát. Bol vystriedaný v 64. minúte, keď prepustil svoje miesto Memphisovi. 7

STRIEDAJÚCI HRÁČI:

Depay 2015Memphis Depay – Na ihrisko sa dostal v 64. minúte, keď nahradil Rashforda. Zaradil sa na ľavé krídlo a Martial sa posunul do hrot útoku. Memphis bol na ihrisku aktívny, snažil sa presadiť v krídelných priestoroch. Brankára hostí ohrozil 1 strelou, ktorú ale dokázal zneškodniť. 6

Herrera 2015Ander Herrera – Vystriedal na ihrisku Lingarda. Počas zápasu bol aktívny a pokúšal sa o centre. Nepodarilo sa mu vymyslieť žiadnu prienikovú prihrávku, nakoľko obrana hostí bola veľmi dobre organizovaná. 5,5

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Na ihrisko sa dostal až v 78 minúte, keď nahradil Rooneyho. Zaradil sa do stredovej formácie a vypomáhal pri bránení  Schneiderlinovi. Nedostal sa do žiadnej šance. 5

Hodnotenie je subjektívnym názorom autora.