22/06/2021
Akadémia

U21: Tottenham – United 2:3

Manchester United U21 v 20. kole Barclays U21 Premier League porazil na White Hart Line Tottenham U21 po dramatické koncovce 3:2 a může s předstihem slavit zisk ligového titulu.

Mladíci Manchesteru United do utkání vstoupili velmi dobře a už v 6. minutě utkání se dostali do vedení. Andreas Pereira zpracoval míč pro Donalda Love, který otevřel skóre utkání pěknou střelou z hranice pokutového území – 0:1. V 16. minutě už to bylo o dvě branky – Guillermo Varela vyslal za obranu domácích skvělou přihrávku a Andreas Pereira střelou z první překonal brankáře McGeeho – 0:2. Tottenhamu se podařilo snížit o deset minut později – střela kapitána Willa Millera skončila za zády Joela Castra Pereiry – 1:2. Pereira následně musel v 33. minutě zasahovat proti nepříjemné střele Harry Winkse, zatímco Kazaiah Sterling pálil mimo tři tyče. V závěru prvního poločasu se už nic zajímavého nestalo a do šaten tak šli spokojenější hostující hráči Rudých ďáblů.

V 49. minutě po špatném odkopu domácího brankáře zkoušel Donald Love navýšit vedení United, ale jeho dalekonosný pokus v brance neskončil. O pár minut později střílel nepřesně i Andreas Pereira po individuální akci. Nepřesně střílel na druhé straně v 62. minutě i Anton Walkes. Neuspěl ani střídající Scott McTominay po centru Donalda Love. V 79. minutě se další skvělou individuální akcí blýskl Andreas Pereira, tentokrát jeho střela skončila na tyči domácí branky. V 84. minutě tak udeřilo na druhé straně hřiště – přihrávku Marcuse Edwardse dopravil za záda Pereiry Joe Pritchard – 2:2. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, zahrávali United v 94. minutě přímý kop, k míči se dostal Paddy McNair, jehož střela byla ještě zblokována, ale k dalšímu střeleckému pokusu se dostal Guillermo Varela a z voleje napálil míč do sítě – 2:3.

Manchester United U21 tak ve strhujícím závěru utkání rozhodl o svém vítězství, které mladíkům United zajistilo s předstihem ligový titul. Pro týmu U21 to byl již třetí ligový titul z posledních čtyř let.