Review: Manchester United – Crystal Palace

20

Dnes sa na Old Trafford vydali hráči Crystal Palace, ktorí pricestovali v rámci dohrávky 30. kola. Po vydarenom vstupe do zápasu si Diabli priebeh zápasu ustrážili a zvíťazili 2:0.

Button - Před zápasem

Po vydretom víťazstve s Aston Villou, ktoré zabezpečil jediným gólom Rashford sa aj dnes očakávali “povinné” tri body. Hostia s Crystal Palace sa pred zápasom síce nachádzali až na 16. priečke, no v poslednom zápase potrápili Arsenal, čím vypomohli aj našim ambíciám v boji o prvú štvorku. Van Gaal sa rozhodol urobiť tri zmeny v základnej zostave oproti duelu s Aston Villou: Roja na kraji obrany nahradil Darmian, namiesto Fellainiho sa v základnej jedenástke objavil Lingard a vrátil sa aj Martial, ktorému bol proti klubu z Birminghamu dopriaty odpočinok.

Button - První poločasÚvod zápasu vyšiel domácim prim skvele, keď už vo štvrtej minúte otvorili skóre. Rashford našiel pätičkou Darmiana a Delaney si jeho center nešťastným spôsobom zrazil do vlastnej brány – 1:0. Následne pálil Mata, ale chýbala mu precíznosť. Hostia sa však aj napriek nepriaznivému stavu usídlili na vlastnej šestnástke a prvý polčas sa tak niesol v dobíjaní tejto hradby. Ako prvý sa o jej prerazenie pokúšal Martial, no Speroni jeho technický obstrel vyrazil. Aj s ďalšími pokusmi od Rooneyho, Rashforda, či Lingarda si argentínsky gólman poradil. Ďalší väčší vzruch pred bránou prišiel znova až po pokuse od Martiala, ktorý sa po práci Matu dostal k lopte a z hranice šestnástky pálil ľavačkou, čo rezultovalo v rohový kop po ďalšom skvelom zákroku Speroniho. Snaha zvýšiť náskok ešte pred polčasom tak Diablom nevyšla.

Button - Druhý poločas

Do druhého polčasu Van Gaalovi zverenci vstúpili podobne ako do toho prvého. Najskôr strieľal zo šestnástky Rooney, no Souare jeho strelu pred čiarou zablokoval. Aj napriek tomu prišiel druhý gól už pár minút neskôr. Po rohovom kope Blinda odvrátil loptu jeden z obrancov mimo šestnástky (ako zvyčajne…), avšak pristála u Darmiana, ktorý nádhernou strelou spoza šestnástky zvýšil na 2:0 a pripísal si svoj prvý gól v drese United. Potom sa v obrovskej šanci ocitli Lingard s Rashfordom, no trestuhodne ju zahodili. Začalo sa to rýchlym brejkom Marcusa, ten pred bránou ešte prihrával Jessemu, no s jeho strelou do protismeru si Speroni skvele poradil a Rashford ho následnou dorážkou trafil. Po tejto šanci obaja striedali s rozostupom niekoľkých minút, keď Marcusa nahradil Memphis a Jesseho vymenil uzdravený Herrera. Nadchádzajúce minúty príliš veľa vzruchu neprinášali a tak sa Van Gaal rozhodol stiahnuť aj Rooneyho a poslal na ihrisko univerzálneho Fellu. Záver zápasu však tiež nebol príliš akčný a jediné, čo mohlo zaujať bola zablokovaná strela od Memphisa a na finálnom skóre sa už nič nezmenilo.

Button - Závěr

Manchester United si pripisuje ďalšie dôležité body do boja o Ligu Majstrov. Po tomto zápase je strata na prvú štvorku už len jeden respektíve dva body, nakoľko Arsenal má zápas k dobru. Vydarené úvody oboch polčasov rozhodli dnešný zápas a David sa podobne ako v tom poslednom vôbec nezapotil. V oboch góloch mal prsty Darmian, keď prvý padol po jeho centri a druhý vstrelil sám Matteo. Pozitívom do záveru sezóny môže byť vysoký počet striel na bránu, na ktorý sme v tejto sezóne neboli príliš zvyknutý, no práve premieňanie týchto pokusov v obrovských šanciach bude treba zlepšiť.

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Blind, Darmian, Lingard (Herrera 73′), Schneiderlin, Mata, Rooney (Fellaini 78′), Rashford (Memphis 64′), Martial.
Nestriedaní hráči: Romero, Fosu-Mensah, Rojo, Young.
Žlté karty: Darmian

Crystal Palace: Speroni, Kelly, Mariappa, Delaney, Souare, Jedinak, Cabaye (McArthur 66′), Lee (Mutch 60′), Zaha, Sako, Adebayor (Wickham 75′).
Nestriedaní hráči: Dreher, McArthur, Puncheon, Campbell.

Button - Náš další soupeř

Ďalší súboj čaká na United už o tri dni, kde sa v semifinále FA Cupu stretnú vo Wembley s Evertonom. Zápas sa odohrá 23.04. o 18:15 SEČ a vysielať ho bude Nova Šport 1.

zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokU21: Tottenham – United 2:3