Van Gaal reaguje na tesné víťazstvo nad Aston Villou

20

Manchester United si zabezpečil zisk všetkých troch bodov po tesnom víťazstve nad Aston Villou v pomere 1:0 a v nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať reakciu manažéra na toto stretnutie…

Louis Van Gaal Carrington conference 2016

Pohľad na celkový výkon
,,Samozrejme, nebol to náš najlepší výkon, čo ste mohli vidieť na vlastné oči. Myslím si, že sme hrali príliš pomaly a pre nás to bolo veľmi náročné, lebo Aston Villa hrala veľmi defenzívne a pôsobila kompaktne. Takže z tohto dôvodu musíte hrať rýchlejšie, musíte zrýchliť prihrávky atď. V druhom polčase sme si vytvorili dostatok šancí na skórovanie dvoch gólov, kedy by motivácia hráčov Aston Villy bola menšia a zápas by sa vyvíjal v náš prospech. Ale nie je to tak, nestrelili sme poisťujúci gól a na konci zápasu sme mohli gól dokonca inkasovať, a to nie je dobrá vizitka.”

Rashfordova šikovná koncovka
,,Musím povedať, že sa prezentoval dobrým pohybom, keďže si nabehol na prvú prihrávku a kopol to pod seba, pretože tam nebolo veľa voľného priestoru. Antonia Valenciu bolo jasne vidieť a Marcus zaznamenal skvelý a dôležitý gól.”

Rooneyho výkon
,,Tá nahrávka v zárodku Marcusovho gólu bola fantastická. Hýril pohybom a myslím si, že odohral veľmi dobrý prvý polčas, avšak v druhom polčase bolo zreteľné, že je unavený. Niekoľkokrát v rade stratil loptu, ale to je logické, keď dva mesiace nehráte a netrénujete so zvyškom tímu. Je náročné prispôsobiť sa rytmu Premier League.”

Potenciálne vyrovnanie Aston Villy v záverečnej fáze zápasu
,,Memphis mohol skórovať, avšak brankár vyrazil jeho strelu do tyče. Zápas sme mali ukončiť oveľa skôr, kedy by motivácia hráčov súpera bola veľmi nízka, avšak nestalo sa tak. Súper bol naďalej motivovaný a vyrovnávajúci gól visel doslova na vlásku.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – AstonVilla
Ďalší článokMata: „Záleží len na víťazstve“
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.