Manažér po zápase s West Hamom

45

Manažér Manchesteru United Louis van Gaal neskrýval svoje nadšenie po zápase, keďže jeho zverencom sa podarilo zdolať kladivárov na ich ihrisku pomerom 2:1.

van gaal

O výsledku
Bolo to fantastické. Som šťastný za hráčov, klub aj fanúšikov. Samozrejme, je to veľký výsledok a myslím si, že sme hrali veľmi dobre. V obrane sme si počínali naozaj solídne – neponúkli sme im veľa voľného priestoru. Veľakrát stratili loptu a verím, že s trochu väčším pokojom sme mohli toto stretnutie ukončiť oveľa skôr. Cez polčas som povedal, že musíme ukázať väčšiu vyrovnanosť v tretej a štvrtej fáze. Viedli sme si lepšie, avšak stále verím, že sme mohli tento zápas ukončiť už skôr. Samozrejme, na konci to nebolo také pekné, ale my sme víťazi a to je fantastické.

O výkone
Ak si pozriete zápas tak uvidíte, že sme 85 minút kontrolovali zápas, avšak po rohu Payeta, následnom predĺžení od Carrolla a hlavičke Tomkinsa sme inkasovali gól, ktorý bol naozaj kvalitný. V týchto okamihoch sa zmenil zápas, ale David de Gea nás zachránil. Bol to fantastický večer.

O góle Marcusa Rashforda
Bol to fantastický gól. Bol som za ním, keď dribloval a spozoroval som voľné miesto v rohu brány a pomyslel som si “strieľaj!”. Dál gól, čo je omnoho ťažšie ako o tom kričať!

O výkone Marouaneho Fellainiho
Jeho výkon sa mi páčil, ale musím povedať, že Fellaini je vždy skvelý. Stále chce zažiariť, na čom sme sa zhodli a to mám na ňom rád. Odohral výborný zápas a strelil pomerne šťastný, ale o to dôležitejší gól.

O Davidovi de Geovi
Je to náš brankár. Udržali sme ho aj kvôli tomu, že to je jeden z najlepších brankárov, akých si dokážete predstaviť. Som s ním veľmi spokojný.

O postupe do semifinále
Vždy sa tu hrá ťažko, keďže tu neprehrali od augusta. Bolo to náročné, pretože tu porazili všetky top tímy. Po porážke v Liverpoole sme hrali ďalší zápas proti West Hamu v FA Cupe, kedy sme prehrávali 1:0 a nakoniec sme vyrovnali na 1:1. V kabíne panuje skvelý tímový duch, čo nemôžete poprieť. Bol to fantastický výsledok a som rád, že som sa dostal do Wembley ako manažér.

O trénovaní vo Wembley
Bol som tu ako tréner holandskej reprezentácie, keď sme hrali proti Anglicku v roku 2000. Teraz je to nový štadión, pre mňa iný, takže som veľmi šťastný. Momentálne sa musíme dostať do finále a vtedy budem mať ešte väčšiu radosť.

O dôležitosti víťazstva v FA Cupe
Nie je to dôležité pre mňa, je to dôležité pre klub, hráčov a tím. Povedal som, že chcem vyhrať titul, takže som veľmi šťastný, ale dôležité to je najmä pre klub.

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokPreview: West Ham United – Manchester United
Ďalší článokHodnotenie: West Ham United – Manchester United
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.