Akadémia

U21: United – Middlesbrough 1:0

Manchester United U21 porazil v 19. kole Barclays Under-21 Premier League Middlesbrough U21 na Old Trafford 1:0 díky brance Paddyho McNaira a je blízko zisku ligového titulu.

u21 premier league

V základní sestavě se objevil opět obránce Phil Jones, který se rozehrává po zranění, stejně tak jako útočník Wayne Rooney. Utkání se hrálo na Old Trafford před 6,132 diváky, kteří v úvodu utkání viděli nepřesnou střelu obránce Camerona Borthwick-Jacksona. Domácí United se nicméně do dalších střeleckých příležitostí nedostávali, zatímco na druhé straně hřiště musel zasahovat proti střele Arnela Jakupovice Sam Johnstone. Blízko vstřelení branky byl v 24. minutě utkání James Weir, jeho pokus zneškodnil brankář Joe Fryer. V 39. minutě musel ze hřiště odstoupit zraněný Joe Rothwell, které tvrdě atakoval hostující Johnny Burn. Rothwella na hřišti nahradil Andreas Pereira. Konec prvního poločasu patřil mladíkům Manchesteru United, Paddy McNair však střílel vysoko do ochozů, zatímco střela Devonte Redmonda skončila přímo v náruči brankáře Fryera.

Do druhého poločasu už nenastoupil Jamer Weir, kterého kvůli drobnějšímu zranění nahradil Sadiq El Fitouri. Wayne Rooney na sebe v úvodu druhého poločasu upozornil nepřesným přímým kopem a v 60. minutě jej na hřišti nahradil Axel Tuanzebe, jenž se vrátil na trávníky po delší pauze. V 67. minutě padla jediná branka tohoto utkání – Donald Love odcentroval z pravého křídla, míč se po odrazu dostal k McNairovi, který prostřelil hostujícího brankáře – 1:0. Do dalších šancí se dostali Joe Riley, jehož hlavička byla zblokována, a Pereira, jehož střela v 86. minutě utkání orazítkovala břevno branky Middlesbrough. V závěru utkání se ještě pokoušel o vyrovnání Callum Cooke, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

Manchester United U21 tak porazil Middlesbrough U21 1:0 a v posledních třech ligových zápasech mu stačí získat pouhé dva body, aby získal ligový titul. United na vedoucí Sunderland, který už odehrál všechny ligové zápasy, ztrácejí pouhý jeden bod.