Van Gaal reaguje na porážku s Tottenhamom

69

Manchester United prehral dnešný zápas s Tottenhamom Hotspur v pomere 3:0, keďže v priebehu šiestich minút inkasovali červení diabli tri góly a ako sa dalo očakávať, pre Louisa van Gaala mala táto prehra trpkú príchuť.

Louis Van Gaal sad

Dal sa takýto výsledok predpovedať po bezgólovom prvom polčase? ,,Nie, keďže do prvého gólu sme boli prinajmenšom vyrovnaným súperom a mali sme väčšiu šancu, ktorú spálil Anthony Martial. Bola to veľká šanca, keďže mal pred sebou veľký priestor a veľký čas na rozmyslenie, ale o pár okamžikov neskôr nás potrestali gólom po našom nedorozumení v obrane a ďalej už viete, čo sa stalo. V priebehu piatich minút sa pre nás zápas v podstate skončil.“

Mala obrana United problém sa vysporiadať s prvým inkasovaným gólom? ,,Nepozviechate sa z toho a myslím si, že sa to na hráčoch viditeľne podpísalo, pretože druhý gól padol zo štandardnej situácie a náš najlepší, alebo jeden z najlepších hlavičkárov Chris Smalling prehral svoj súboj a následne Toby Alderweireld skóroval gól po peknej hlavičke. Ale deje sa to, aj keď sa to stať nemôže. Po zápase som mu to dohovoril.“

Čo stálo za postavením Ashleyho Younga na hrot útoku? ,,Chcel som viac nábehov za obranu, pretože v prvom polčase sme nemali útočiaci bod, a to je ten dôvod.“

Aká veľká rana to je pre tím vzhľadom na boj o top štvorku? ,,Každý tím môže prehrať s každým, takže v tejto bitke sme stále, ale samozrejme, keď prehráte zápas, budete musieť opäť stiahnuť náskok, a to je ťažké.“

Bol spôsob, akým sa prehral tento zápas, najväčším sklamaním? ,,Myslím si, že nie, pretože Tottenham je skvelý tím a to som vám už povedal pred samotným zápasom. Do prvého inkasovaného gólu sme boli dobrým tímom, ktorý si solídne počínal na pôde Tottenhamu a tiež sme mali veľkú šancu na strelenie gólu, takže nemožno povedať, že sme prehrali nepekným spôsobom… Áno, porážka 3:0 nie je prijateľný výsledok, ale spôsob, akým sme hrali až do prvého gólu, bol dobrý.“

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokAktualizované Hodnotenie: Tottenham Hotspur – Manchester United
Ďalší článokCarrick ke včerejší prohře
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.