Aktualizované Hodnotenie: Tottenham Hotspur – Manchester United

49

Po reprezentačne prestávke sa konalo ďalšie kolo najvyššej anglickej súťaže Premier League, kde sa zverenci Louisa Van Gaala predstavili na White Hart Lane proti Tottenhamu Hotspur. Diabli na tomto ihrisku neprehrali už 14 zápasov a najlepší strelec ligy Harry Kane sa zatiaľ proti United strelecky trápi. Kohúti sú momentálne na druhej priečke tabuľky a Devils až na piatej. Obom tímom ide v tomto zápase o veľa – v prípade prehry domácich by sa prehĺbil náskok Leicestru na čele tabuľky a v prípade prehry hostí by sa vzdialil postup do slávnej Ligy Majstrov. Nakoniec to skončilo víťazstvom domácich v pomere 3:0.

De Gea 2015David De Gea – Stálica v bráne United stála proti najlepšiemu strelcovi Premier League, ktorý ho však ešte neprekonal. Až do polovice prvého polčasu nemal žiadnu prácu, ale v rozpätí niekoľkých sekúnd musel hneď ukázať pár zákrokov. Podobný scenár sa opakoval na začiatku druhého polčasu, kedy čelil niekoľkým strelám v rozpätí niekoľkých sekúnd, ale so všetkými si dokázal poradiť. De Gea čelil veľkému množstvu striel a aj napriek inkasovaní troch gólov zabránil, aby sa zápas skončil fiaskom. 7,3/10 MOTM

fosu_mensahTimothy Fosu-Mensah – Jediná zmena oproti zostave s Evertonom, ktorý si po výkone v tomto zápase  získal miesto v základnej jedenástke a tým vytlačil Mattea Darmiana na lavičku náhradníkov. Dôveru trénera sa snažil splatiť od prvej minúty svojou aktivitou a jednoduchou hrou. Najskôr skvelým zákrokom prekazil Kaneovi strelu do prázdnej brány, kedy bol prekonaný aj De Gea a potom po prieniku Walkera v prvom polčase skvele zastúpil Roja a pohotovým sklzom zmaril šancu domácich. Celkovo sa prezentoval dobrým výkonom a zanechal výborný dojem, pretože prekazil množstvo akcií domácich. Žiaľ v druhom polčase sa zranil a bol nahradený Darmianom. 7,5/10

Smalling 2015Blind 2015Chris Smalling & Daley Blind– „Mike“ a Daley mali na starosti ubrániť toľko skloňovanú zbraň Kohútov v podobe Smallingovho kolegu z reprezentácie. Absolvovali s Kaneom veľa osobných súbojov a pustili ho do málo príležitostí. Paradoxne nedokázali ustrážiť iných hráčov, ktorí sa všetci presadili z priestorov, kde by mali operovať títo dvaja stopéri. Celá obrana od odchodu Fosu-Mensaha pôsobila nezohrane a nekompaktne, čo bolo dôvodom inkasovania troch gólov v rozmedzí niekoľkých minút. 4,8/10 & 3,5/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Po návrate zo zranenia v ňom opäť Van Gaal vidí náhradu za Luka Shawa. Nedostatočne bránil Walkera pri jeho prieniku, ktorý sa dostal až do 16tky. V 75. minúte nedokázal ustrážiť Alderweilerda, ktorý sa presadil po štandartke. Rojo predviedol v drese United aj lepšie výkony. 3,7/10

Schneiderlin 2015Carrick 2015Morgan Schneiderlin & Michael Carrick – Vybojovali veľké množstvo lôpt v strede poľa a pôsobili kompaktne až do momentu prvého gólu, ktorému predchádzala strata lopty práve v strede poľa. Takisto tretí gól domácich mal začiatok v strede poľa. Urobili veľmi veľa čiernej roboty, ale chýbala mi aktivita jedného z nich smerom dopredu. 4,8/10 & 3,4/10

Mata 2015Juan Mata – Hráči Tottenhamu na ľavej strane vedeli, že Juan nevyniká v bránení a preto sa od začiatku Lamela (ktorý si často menil pozície s Eriksenom) aj Rose pokúšali cez tohto Španiela individuálne. Mata sa často sťahoval do stredu a tam vypomáhal spoluhráčom alebo sa snažil tvoriť hru a to spôsobovalo, že sa viac využíval Martial na krídle. V závere zápasu bol vystriedaný Memphisom. 2,8/10

Lingard1Jesse Lingard – Celý zápas pôsobil nevýrazne. Jesse má veľmi dobrý pohyb a pýta si veľa lôpt, ale nedokáže s nimi často nič vymyslieť alebo dobre zakončiť. Oceniť sa musí aj jeho práca do defenzívy, pretože hneď po strate lopty prepne do defenzívy. V tomto smere je platným členom. 3,3/10

Anthony Martial 123 2015Anthony Martial – Talentovaný Francúz začal klasicky z ľavej strany a bol najaktívnejším hráčom úvodných minút a celého prvého polčasu. Väčšina akcií šla práve po jeho strane. V 62. minúte sa prezentoval skvelou individuálnou akciou – pekne prešiel Walkera a naviedol si loptu do 16tky, no v dobrej pozícii nedokázal prekonať Llorisa. S blížiacim sa koncom zápasu sa zaradil na hrot útoku,  no nedostal tam potrebnú dávku lôpt. 6/10

marcus_rashfordMarcus Rashford – Bol aktívny ako v každom zápase. Odohral iba prvý polčas, v ktorom hráči United nevyslali ani jednu strelu na domácu bránu. Predviedol krásnu kľučku pri čiare, keď sa pätičkou krásne uvoľnil. Do druhého polčasu ho vystriedal Ashley Young. 4,2/10

Striedajúci hráči

Young 2015Ashley Young – Prišiel do hry cez polčas a nahradil mladíka Rashfora. Ashley vystriedal počas zápasu viac pozícii, ale nič veľké nevymyslel, tak ako sa od neho očakávalo. 3/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Prišiel na ihrisko v druhom polčase a nahradil zraneného Fosu-Mensaha na pozícii pravého obrancu. Krátko po jeho príchode Eriksen z jeho strany nahrával osamotenému Allimu do 16tky, ktorý otvoril skóre zápasu. Po jeho faule na Kanea United inkasovali v poradí druhý gól. 2,2/10

Depay 2015Memphis Depay – Prišiel v závere na 15 minút a nahradil Juana Matu. Memhpisa sme mali možnosť vidieť iba v nezmyselnej potýčke s Walkerom, za ktorú dostal žltú kartu. Toto počínanie jeho šance na základnú zostavu určite nezvýši. 2,8/10

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora, s ktorým nie každý musí súhlasiť. Svoje názory môžete zdielať v diskusii. Prosím Vás o zachovanie určitej úrovne diskusie a vyvarujte sa zbytočným nadávkam hráčom, trénerovi alebo komukoľvek inému. Ďakujem

Do hodnotenia hráčov sa zapojilo 105 fanúšikov, za čo Vám veľmi pekne ďakujem.